Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 września 202217:52

100 lat dla raciborzanina odśpiewane nad Morskim Okiem

Reklama
Racibórz:

Raciborski pasjonat gór, wspierany przez Miasto Racibórz, w Tatrach świętował swoje 18. urodziny. Życzenia składali mu wiceprezydenci Raciborza.

Obecny wiceprezydent Dawid Wacławczyk i były wiceprezydent Michał Fita zostali zaproszeni na 18. urodziny Szymona Warsza, raciborskiego górskiego wędrowca. Twórca projektu Szlakiem w nieznanie otrzymał list gratulacyjny od prezydenta Dariusza Polowego.

- Nigdy bym nie uwierzył, że w moim wieku zostanę zaproszony na 18-tkę, ani w to, że trafię służbowo… nad Morskie Oko! Racibórz świętuje w Tatrach… osiemnaste urodziny wyjątkowego solenizanta, którym jest Szymon Warsz! To główny autor, aktor i bohater projektu Szymon Warsz - Szlakiem w nieznane, w którym zdobywa szczyty Korony Europy. Miasto Racibórz ma zaszczyt wspierać górskie osiągnięcia sportowe Szymona! Z postacią Szymona - chłopaka ambitnego, odważnego, zdyscyplinowanego… ale niezwykle skromnego - mogliście spotkać się nie tylko w lokalnych mediach, ale także w trakcie zeszłorocznego Raciborski Festiwal Podróżniczy "Wiatraki". W tym roku o swoim wyjątkowym projekcie (rozpoczętym w wieku 15 lat!) opowie na tym festiwalu podczas bloku szkolnego. Wszystkim opiekunom i nauczycielom gorąco polecam ten pokaz. Młodzi raciborzanie potrafią być inspirujący, ciekawi świata i stanowić dobry przykład dla swoich rówieśników! Z takich młodych mieszkańców Racibórz jest niezwykle dumny! - napisał Wacławczyk na swoim prezydenckim FB.

- Podczas podsumowania aktualnego projektu „Korona Europy” poznaliśmy kolejny krok planowany przez Szymona (po ukończeniu obecnego). Jest to… Korona Świata, czyli najwyższe szczyty wszystkich krajów globu. Plan na jakieś 30-40 lat! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Jeśli plan się powiedzie to Racibórz może kiedyś będzie mógł szczycić się kimś, kto dokonał czegoś takiego jako pierwszy na świecie (obecnie nikt Korony Świata jeszcze nie zdobył). Mieć marzenia i plan… to podstawa rozwoju i gotowa strategia na sukces! - dodał Wacławczyk.

- Pamiętam początek tego projektu! Szymon Warsz - Szlakiem w nieznane. Miał 14 lat i mega pomysł! Przyprowadzony przez Dawida Łomnickiego przyszedł z tatą. W dość śmiały sposób przedstawił koncepcję promocji Miasta Racibórz poprzez zdobycie najwyższych szczytów i wzniesień państw Europy „Korona Europy dla Miasta Racibórz”. Mija data zamknięcia tego projektu. 18. urodziny Szymona, zdobycie Rysów i impreza, na którą zaproszono wszystkich uczestników (ponad 70 osób!). Cieszę się, że mogłem być ojcem chrzestnym tego projektu. Wciąż jestem pełen podziwu dla relacji Ojciec - Syn! Dodatkowo w projekt wkręcił się mój rodzony brat, któremu również serdecznie gratuluję rozwinięcia pasji i realizacji podjętych wyzwań - napisał Michał Fita.
Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 listopada 202209:32

Potrawa na gazie przyczyną pożaru w Raszczycach [FOTO]

Potrawa na gazie przyczyną pożaru w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Raszczycach, OSP Markowice
Aktualności28 listopada 202215:46

Dariusz Rosati odwiedzi Racibórz

Dariusz Rosati odwiedzi Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
fot. Dariusz Rosati/FB
Reklama
Aktualności29 listopada 202219:20

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wrocławski Bejamas Group, założony przez dwóch mieszkańców Tworkowa, znalazł się w gronie 25 dynamicznie rosnących młodych spółek prestiżowego rankingu firmy doradczej Deloitte.

red., fot. okamgnienie3.pixieset.com, arch. Bejamas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.