Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 września 202208:38

Mrozoodporny fortepian w Zaczarowanym Ogrodzie za ponad 200 tys. zł

Mrozoodporny fortepian w Zaczarowanym Ogrodzie za ponad 200 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Instrument ma być odporny na mróz, wysokie temperatury, deszcz czy śnieg. To jeden z projektów zgłoszonych do VII edycji raciborskiego budżetu obywatelskiego. Głosowanie rusza 12 września.

- Celem projektu jest tworzenie i wzmacnianie relacji społecznych poprzez wprowadzenie muzyki w przestrzeń publiczną. Do realizacji celu ma służyć stworzenie ogólnodostępnej strefy muzycznej, w której każdy będzie mógł zagrać na instrumencie klawiszowym lub posłuchać muzyki na żywo - zachęcają inicjatorzy.

- Umożliwi to nowoczesny całoroczny fortepian zewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej i betonu. Do którego dostęp będzie całkowicie nieodpłatny i całodobowy, umieszczony w Zaczarowanym Ogrodzie. Proponowane miejsce jest idealną lokalizacją - jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Raciborza ze wszystkich grup wiekowych i społecznych, jak i turystów. Kojarzy się z wypoczynkiem, ale od zeszłego roku też kulturą - zaczęto tu organizować koncerty, plenery malarskie itp. Fortepian wzbogaci przestrzeń o miejsce, w którym można by zaktywizować ludzi do dzielenia się swoim talentem. Otoczenie strefy byłoby także naturalną strefą dla słuchaczy, dzięki obecności ławek oraz rozległych terenów zielonych. Instrument pozwoli na spontaniczne wykonani, ja ki włączenie go w organizację koncertów z muzyką na żywo na wolnym powietrzu - czytamy w opisie projektu

- Wykorzystanie fortepianu odpornego na mróz, wysokie temperatury, deszcz czy śnieg sprawi, ze miejsce wokół fortepianu będzie tętniło życiem przez cały rok. Elektroniczny system zdalnego zarzadzania pozwoli zarządcom terenu na dostosowanie głośności instrumentu, ustalenie harmonogramu grania oraz włączanie i wyłączanie na życzenie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Sam fortepian zaprojektowany został z myślą o użytki zewnętrznym. Jest to instrument sprawdzony w przestrzeniach publicznych polskich miast. W tej chwili trzy fortepiany użytkowane są w Katowicach. Wcześniej fortepiany były zainstalowane czasowo w Gliwicach, Dusznikach Zdroju, Krośnie czy Łodzi. Obsługa instrumentu ogranicza się do regularnego przetarcia klawiszy oraz obudowy. Wszystkie problemy techniczne rozwiązywane są w ramach 2-letniej gwarancji przez ekipę serwisowa producenta instrumentu - kończą inicjatorzy. 210 000 zł.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.