Muzea raciborskie i prudnickie wzajemnie się inspirują

- Współpraca pomiędzy Prudnikiem i Raciborzem jest ukierunkowana na rozwój turystyki regionalnej oraz znaczną poprawę jakości oferowanego przez zaprzyjaźnione gminy produktu turystycznego - informuje Urząd Miasta.
W ubiegły wtorek (23.08) wiceprezydent Dawid Wacławczyk wraz z dyrektorem Muzeum Romualdem Turakiewiczem i kierowniczkami Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności oraz Centrum Informacji Turystycznej Visit Racibórz odwiedzili Prudnik. Wizyta ta miała na celu wymianę doświadczeń muzeów raciborskiego i prudnickiego.
Nasze miasta łączy ze sobą śląska historia - począwszy od czasów piastowskich, skończywszy na przynależności do tzw. Ziem Odzyskanych. Choć położone są w sąsiednich województwach, to jednak z podobnymi problemami, wyzwaniami i zjawiskami społecznymi.
- Łączy nas jeszcze jedno: staramy się ambitnie podchodzić do turystyki. Wymiana doświadczeń (mamy czego uczyć się od Prudnika, inspiruje nas np. tutejszy Turystyczny Szlak Miejski) jest o tyle prostsza, że obecny dyrektor prudnickiego muzeum - Marcin Husak - jest także znanym i cenionym przewodnikiem, z którym znamy się jeszcze z branży turystycznej - napisał na swoim profilu facebookowy wiceprezydent Dawid Wacławczyk.
Kolejne spotkanie gminnych przedstawicieli środowiska turystycznego i muzealnego zaplanowano już w Raciborzu w średniowicznym grodzie przy Arboretum Bramy Morawskiej.






















![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)


![Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787413559dsc-6991-.jpg)



![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)

![Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787418905dsc-6444-duzy-.jpeg)



![Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787410834dsc-6791-.jpg)

![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz