Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 202209:49

Pecunia non olet i chodzące worki w parku M. Roth

Pecunia non olet i chodzące worki w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Pieniądz nie śmierdzi – miał powiedzieć cesarz Wespazjan nakładając podatek na toalety. Temat szaletów stanął wczoraj na komisji gospodarki. Radny Wyglenda mówił o nieporządku w parku m. Roth.

Podczas obrad komisji gospodarki radni pochylili się nad opiniowaniem uchwał przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miasta. Pierwszym punktem była uchwała w sprawie powierzenia uprawnień prezydentowi Miasta Racibórz.

- Uchwała dotyczy nadania uprawnień w związku z odbiorem w przyszłym miesiącu szaletu w Arboretum Bramy Morawskiej. Dzięki temu pozwoli to na pobieranie opłat za korzystanie – powiedział naczelnik Wydziału Komunalnego, Piotr Glapa.

- Wydaje mi się, że tych szaletów jest za mało. Gdzie ludzie mają załatwiać potrzeby? Pod drzewem? Czy biegiem na stację benzynową? - dopytywał przewodniczący Piotr Klima.

- W każdym przypadku nowo projektowanego zadania, jak np. Park Zachodni, zakładamy utworzenie szaletu, by ludzie nie musieli odchodzić do swego miejsca zamieszkania, czy w poszukiwaniu stacji benzynowej – odparł naczelnik.

Radny Eugeniusz Wyglenda (na zdj.) zapytał z kolei o częstotliwość opróżniania koszów na śmieci w Parku Roth. - Jak często są opróżniane te kosze? Ludzie chodzą tam z psami, te się załatwiają. Jest wszystko kulturalnie, bo właściciele posprzątają, ale wrzucą do normalnego kosza. Proszę sobie wyobrazić, że po kilku dniach te worki zaczynają „chodzić” – mówił rajca.

- Kosze opróżniane są dwa, do trzech razy w tygodniu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w przypadku imprez organizowanych w takich miejscach, bądź wysokich temperatur częstotliwość ta powinna być zdecydowanie większa – odparł naczelnik P. Glapa.

Uchwała została poddana pod głosowanie. Pięciu radnych było za, trzech wstrzymało się od głosu, a trzech było nieobecnych.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport30 listopada 202501:10

Pogrom i dwa wyrównane starcia. Wystartował kolejny sezon HLPN [FOTO]

Pogrom i dwa wyrównane starcia. Wystartował kolejny sezon HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Ruszyła kolejna edycja Halowej Ligi Piłki Nożnej. Areną zmagań, podobnie jak w poprzednich edycjach jest parkiet hali OSiR przy Łąkowej. W sobotę, 29 listopada rozegrano pierwsze trzy mecze tegorocznej edycji. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport30 listopada 202522:41

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami prawie ostatnie mecze na boiskach trawiastych. Dla jednych zakończyły się wygranymi, inni musieli przełknąć gorycz porażki. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów z regionu. Sprawdź wyniki i tabele.

(greh)
Reklama
Sport30 listopada 202516:36

Zacięta rywalizacja i sportowe emocje podczas V turnieju siatkonogi

Zacięta rywalizacja i sportowe emocje podczas V turnieju siatkonogi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: OSiR Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.