Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202218:11

Awaryjne źródło prądu - jaki agregat wybrać do domu?

Reklama
Polska:

W ostatnim czasie w zwiększonej częstotliwości doświadczamy chwilowych, a niekiedy długotrwałych zaników prądu. Powodów takich sytuacji jest wiele.

Awaryjne źródło prądu - jaki agregat wybrać do domu?

W ostatnim czasie w zwiększonej częstotliwości doświadczamy chwilowych, a niekiedy długotrwałych zaników prądu. Powodów takich sytuacji jest wiele – klęski żywiołowe, przez które zostają uszkodzone sieci energetyczne, awarie elektrowni, sytuacje losowe, czy coraz częściej zapowiadane braki dostępnego surowca na rynku. Warto jest się zabezpieczyć na takie okoliczności i pomyśleć nad zakupem agregatu prądotwórczego. Jaki generator prądu kupić do domu, na jakie parametry zwrócić uwagę?

Przenośny generator prądu – prosty sposób na awarię

O zaletach posiadania agregatu prądotwórczego nie trzeba chyba nikomu mówić. W przypadku awarii agregat zasili najważniejsze urządzenia takie jak: lodówka, zamrażarka, piec grzewczy, a także umożliwi podłączenie mniejszych produktów codziennego użytku – czajnika elektrycznego, ładowarki do smartfona, czy laptopa. Posiadając taki sprzęt w domu jesteśmy uchronieni przed całkowitym brakiem prądu.

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru agregatu do domu jest określenie jego mocy. Jak to zrobić? Zastanów się jakie urządzenia będą podłączone do agregatu, a następnie zsumuj ich moc. Otrzymany wynik będzie wskazówką, jakiego agregatu potrzebujesz. To bardzo istotna czynność, ponieważ chcąc podłączyć urządzenia, które przewyższą moc agregatu, urządzenie po prostu nie zasili jakiegoś sprzętu domowego. Warto mieć także na uwadze, że niektóre sprzęty użytku codziennego są wrażliwe na wahania skoków napięcia – szczególnie elektronika. W związku z tym ważne, aby generator prądu posiadał system AVR, który odpowiada za stabilizację napięcia i zapobiega uszkodzeniu elektroniki.

Ważnym kryterium wyboru agregatu jest też jego typ – jednofazowy lub trójfazowy. Co to właściwie oznacza? Krótko mówiąc, agregat jednofazowy zasili każde urządzenie o napięciu wyjściowym 230 V, a trójfazowy o napięciu 400 V (potocznie zwane „siłą”). Trójfazowy generator prądu sprawdzi się do zasilania kuchenki indukcyjnej, czy też elektronarzędzi. Oprócz parametrów samego urządzenia należy znaleźć także pomyśleć nad lokalizacją agregatu w domu. W związku z tym, że silnik emituje spaliny, najlepiej generator prądu umieścić na zewnątrz lub zamontować specjalną rurę do odprowadzania spalin. W innym wypadku jesteśmy narażeni na smród oraz wdychanie szkodliwych związków.

Małe agregaty do domu – polecane modele

Jeżeli szukasz sprawdzonych niewielkich agregatów w dobrej cenie, to sprawdź poniższe zestawienie. Wybraliśmy dwa topowe modele, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników oraz przede wszystkim nie zrujnują twojego budżetu.

Agregat prądotwórczy Zipper ZI-STE2000IV

Jednofazowy agregat prądotwórczy z silnikiem benzynowym o mocy 2kW. Walizkowa konstrukcja ułatwia transport oraz zabezpiecza silnik przed zniszczeniem. Posiada 4 gniazda wyjściowe – 2 o napięciu 230 V oraz 2 gniazda USB. Dzięki temu możesz podładować telefon, czy tablet za pomocą kabla USB, zostawiając wolne gniazda. To także często wybierany model na wyjazdy pod namiot, czy campingi.

Agregat prądotwórczy Kruzer TH3600

Urządzenie o świetnym stosunku jakości do ceny. Ten model posiada system AVR, a jego moc maksymalna to 2,8 kW. Duży 15-litrowy zbiornika paliwa gwarantuje do 12 godzin ciągłej pracy. Ponadto agregat Kruzer posiada miedziane uzwojenie, co w tej klasie cenowej jest rzadkością.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202315:32

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już siódmy razy studenci IV roku kierunku automatyka i robotyka Instytutu Techniki Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (wcześniej PWSZ) prezentują publicznie swoje projekty inżynierskie. W tym roku dołączyli do nich studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

(waw)
Reklama
Sport3 lutego 202314:10

Marcel Wramba nowym piłkarzem Wisły Płock

Marcel Wramba nowym piłkarzem Wisły Płock - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. wisla-plock.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.