Na Ostrogu powstaje elektrociepłownia PGNiG Termika

To, obok instalacji dwóch kotłów gazowych w ciepłowni w Studziennej, najważniejsza inwestycja spółki z Jastrzębia Zdroju w naszym mieście. Ponadto trwa modernizacja sieci ciepłowniczej.
Na Ostrogu, przy ul. Nad Koleją, trwa budowa samodzielnej elektrociepłowni o mocy 6 MWc i 2 MWe. – Wykonano ogrodzenie terenu, wybudowano drogę dojazdową, wykonano fundamenty, dostarczono silnik gazowy, trwają prace instalacyjne (elektryczne, ciepłownicze, wodociągowe, gazowe). Planowany termin realizacji inwestycji to 20.12.2022 r. - informuje Paweł Jamrozik, dyrektor Departamentu Strategii i Obsługi Prawnej PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA.
W przypadku inwestycji w Studziennej, trwa przygotowanie do ruchu próbnego instalacji dwóch kotłów gazowych o mocy 3 MWc każdy. Planowany termin zakończenia inwestycji to 01.09.2022 r. Realizacja jest też budowa instalacji odpylania kotłów wodnych WR-25 nr 1 i 3. Trwa montaż instalacji odpylania kotła WR-25 nr 3. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2022 r.
Na terenie Raciborza realizowane są następujące zadania w zakresie modernizacji sieci ciepłowniczej:
- modernizacja sieci ciepłowniczej od K-10-B ul. Opawska do K-B-14 ul. Ocicka w Raciborzu – prace modernizacyjne w trakcie realizacji. Planowany termin zakończenia inwestycji: w zakresie technologii umożliwiającej przesył ciepła do 15.09.2022 r., całość zadania do 30.11.2022 r.;
- modernizacja sieci ciepłowniczej w obrębie ulic Żwirki-Wigury, Społecznej, Kosmonautów, Skłodowskiej, Pomnikowej w Raciborzu – 8.07.2022 r. przekazano wykonawcy teren budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji: w zakresie technologii umożliwiającej przesył ciepła do 15.09.2022 r., całość zadania do 30.10.2022 r.;
- modernizacja systemu ciepłowniczego GWC Pomnikowa w Raciborzu – prace modernizacyjne w trakcie realizacji, planowany termin zakończenia inwestycji: w zakresie technologii umożliwiającej przesył ciepła do 15.09.2022 r., całość zadania do 30.11.2022 r.;
- modernizacja sieci ciepłowniczej w rejonie od ul. Mariańskiej do Lwowskiej w Raciborzu – pierwszy etap realizacji zadania wykonano w 2021, kontynuacja realizacji zadania planowana jest w 2023 r.;
- zabudowa zasuw sekcyjnych na sieci magistralnej preizolowanej za korytem rz. Odry w kierunku Oś. Ostróg w Raciborzu – 28.07.2022 r. podpisano umowę z wykonawcą na wykonanie projektu i realizację zadania, planowany termin zakończenia inwestycji: w zakresie technologii umożliwiającej przesył ciepła do 15.09.2022 r., całość zadania do 30.10.2022 r.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz