Stypendium za pracę. Tak powiat szuka pielęgniarek dla szpitala przy Gamowskiej

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo.
- Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo. Konsultacje prowadzone będą w okresie od dnia 8 sierpnia 2022 r. do dnia 16 sierpnia 2022 r. - podano w komunikacie. Sprawdziliśmy, co znajduje się w projekcie.
Proponowana uchwała wprowadzana maksymalnie 1000 zł brutto miesięcznie stypendium dla studentek i studentów kierunku pielęgniarstwo w zamian za zobowiązanie do podjęcia zatrudnienia w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu na czas nie krótszy niż:
a) 12 miesięcy, gdy student ubiega się o stypendium od II rok studiów drugiego stopnia;
b) 24 miesiące, gdy student ubiega się o stypendium od I rok studiów drugiego stopnia,
c) 36 miesięcy, gdy student ubiega się o stypendium od III rok studiów pierwszego stopnia i oświadcza, że chce kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia,
d) 12 miesięcy, gdy student ubiega się o stypendium od III rok studiów pierwszego stopnia i oświadcza, że nie będzie kontynuować kształcenia na studiach drugiego stopnia.
- W celu zwiększenia liczby pielęgniarek zatrudnionych w Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, zwiększenia dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej oraz w celu poprawy jakości świadczonych usług medycznych, a przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu raciborskiego, konieczne jest podjęcie działań zachęcających studentów kształcących się na kierunkach pielęgniarskim do podjęcia zatrudnienia w raciborskiej lecznicy. Podjęcie niniejszej uchwały powinno w przyszłości wpływać na poziom bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu - podano w uzasadnieniu.
Na zdjęciu studentki pielęgniarstwa w raciborskiej PWSZ podczas czepkowania 2022, fot. K. Kubik



![Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780552787dsc-9319-.jpg)

![Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780551456dsc-3866-.jpg)




![Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17805694231780567813gre06742-2-.jpg)


















![Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780614121gre06797-.jpg)













![Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780608366photo-170-z-350-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz