Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 sierpnia 202207:33

Cisza przed wielką burzą w szkołach. Związki zawodowe przymierzają się do protestu

Cisza przed wielką burzą w szkołach. Związki zawodowe przymierzają się do protestu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Niewykluczone, że przed uczniami kolejny niestabilny rok nauki. Po epidemii COViD-19 powodem może być strajk nauczycieli.

Pod koniec sierpnia nauczycielskie związki zawodowe zdecydują o formie protestu, który planują podjąć na jesieni. Na razie zarówno Związek Nauczycielstwa Polskiego, jak i nauczycielska Solidarność czekają, aż Sejm wypowie się na temat poprawki Senatu do projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Zakłada ona 20 proc. podwyżki dla pedagogów na wszystkich szczeblach awansu zawodowego. Obecnie minimalna pensja stażysty to 2949 zł, a nauczyciela dyplomowanego – 4046 zł brutto.

– Nie ukrywamy, że myślimy o strajku, ale nie wiemy, na ile ten pomysł popierają nauczyciele. Decyzja 23 sierpnia – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Planujemy radykalne działania. Nasze protesty będą dla władzy uciążliwe. Dialog nie ma już sensu, bo i tak nasze postulaty są od dawna ignorowane przez rząd – mówi z kolei Monika Ćwiklińska, rzeczniczka prasowa oświatowej Solidarności. Ale choć w „S” raczej nie ma poparcia dla strajku, nie jest wykluczony np. protest głodowy. Całość czytaj w Rzeczpospolitej

Wiosną 2019 r. w strajku w powiecie raciborskim wzięło udział 37 placówek oraz 847 nauczycieli (dane ZNP).

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności6 listopada 202510:44

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO]

Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Wykonawca, Strabag Infrastruktura Południe, na bieżąco raportuje z terenu budowli. Pokazno kolejne zdjęcia, tym razem z października.To jedna z największych inwestycji realizowanych przez województwo śląskie. Nowy most połączy gminy Nędza i Rudnik. Będzie miał długość 633,6 metra i składał się z 13 przęseł o rozpiętości od 40 do 50 metrów. Stan zaawansowania 53,2 proc.

fot. DW 421
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 listopada 202512:55

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
Racibórz:

Prezydent Jacek Wojciechowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Mirosław Lenk spotkali się dziś, 6 listopada, w Urban Labie z przedsiębiorcami skupionymi wokół Raciborskiej Izby Gospodarczej. Mowa była o trudnej sytuacji budżetowej miasta.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.