Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lipca 202209:39

Raport 998. Nocna akcja na Rynku. Mężczyzna groził, że skoczy

Reklama
Powiat:

Piętnaście interwencji odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Dzień po raz kolejny zdominowały działania związane z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych. Odnotowano jednak także kilka innych interwencji. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie nowej strażackiej zmiany odnotowane zostało o godzinie 8.49 przy ulicy Siwonia w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na balkonie jednego z mieszkań jest ptak zaplątany w żyłkę. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na uwolnieniu ptaka, który odleciał o własnych siłach.

O godzinie 11.07 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Kozielską w Raciborzu, skąd wpłynęła informacja o nadłamanym konarze drzewa zwisającym nad terenem placówki oświatowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenie zostało potwierdzone. Działania strażaków polegały na usunięciu złamanej gałęzi. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 14.09 w Nowej Wiosce przy ulicy Leśnej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie dotyczące roju owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że wspomnianymi owadami są pszczoły. Zebrano je do rojnicy, a następnie przekazano pszczelarzowi.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 14.16, jeden zastęp z Reymonta pognał na ulicę Lotniczą w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego. Strażackie działania polegały na pomocy w transporcie 68-letniej kobiety do karetki pogotowia.

O godzinie 16.59 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Jankowic na ulicę Raciborską, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu. VW polo kierowany przez 71-letniego mężczyznę na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Strażackie działania polegały na opatrzeniu poszkodowanego, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sorpcji substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu jezdni. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany został przewieziony do szpitala. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 000 złotych.

- Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabniecie 71-latka kierującego VW polo. Pojazd na łuku drogi wypadł z jezdni, uderzył w znak drogowy a następnie ogrodzenie. Kierujący był trzeźwy. Przeciwko niemu został skierowany wniosek do sądu – informuje nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 22.19. Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się do Bojanowa na ulicę Raciborską, gdzie na jezdni rozsypany został piasek i żwir. Materiał sypki pochodził prawdopodobnie z przejeżdżającej drogą betoniarki. Sprawca zanieczyszczenia jezdni odjechał z miejsca zdarzenia. Strażackie działania polegały na uprzątnięciu jezdni.

Ostatnie poniedziałkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 22.59 na raciborskim Rynku. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła formatka z WCPR, z której wynikało, że na dachu jednego z budynków stoi mężczyzna, który krzyczał, że jest Batmanem i będzie skakał. Strażackie działania polegały na rozstawieniu skokochronu oraz kontroli dachu przy pomocy drabiny mechanicznej. Po wejściu na dach budynku okazało się jednak, że nikogo tam nie było. W związku z tym strażacy wrócili do bazy.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy z PSP Racibórz odnotowali jeszcze serię ośmiu zdarzeń związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych. Działania te prowadzono w Rudach, Raciborzu, Owsiszczach i Makowie.

Autor: red., fot. Wojciech Wieczorek, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności29 listopada 202209:16

Czad w mieszkaniu przy Warszawskiej. Nie żyje 14-latka

Czad w mieszkaniu przy Warszawskiej. Nie żyje 14-latka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., wideo Czytelnik Mateusz
Reklama
Aktualności29 listopada 202216:55

Przed świętami w Raciborzu stanie diabelski młyn

Przed świętami w Raciborzu stanie diabelski młyn - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
red., fot. rybnik.eu/L. Tyl
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 listopada 202209:06

Polityczny atak na polskich Niemców

Polityczny atak na polskich Niemców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
źródło: rp.pl, fot. pixabay.com
Aktualności29 listopada 202219:20

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wrocławski Bejamas Group, założony przez dwóch mieszkańców Tworkowa, znalazł się w gronie 25 dynamicznie rosnących młodych spółek prestiżowego rankingu firmy doradczej Deloitte.

red., fot. okamgnienie3.pixieset.com, arch. Bejamas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.