Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 czerwca 202209:54

Pytania o raciborską oświatę. Przedstawicielka ZNP na komisji w ratuszu

Reklama
Racibórz:

Na posiedzenie komisji oświaty Rada Miasta przyszła wczoraj, 22.06., wiceprezes ZNP w Raciborzu, Anna Nowak-Malcherek. Sternik miejskiej edukacji i kandydat na prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna Krzysztof Żychski był wczoraj na kolejnej części walnego zgromadzenia. Odpowiedzi udzielała więc urzędniczka z podległego mu wydziału.

- Chciałabym poruszyć aspekt finansowych. Mamy rozwiniętą sieć szkół, ale nie mamy pieniędzy na ich obsługę. Szczególnie na obsługę sprzętu. W wielu miejscach ceduje się te obowiązki informatyki. Proszę więc by zabezpieczyć jakiekolwiek środki finansowe, by zatrudnić firmę zewnętrzną, która będzie zajmować się obsługą sieci szkolnych, by nie musieli robić tego nauczyciele informatyki, bo to de facto nie należy do ich obowiązków – mówiła.

Wiceprezes ZNP poruszyła także sprawę placu zabaw przy Przedszkolu numer 24. – Na jakim etapie jest budowa? – dociekała.

- Wydział jest zaznajomiony z problemem od wielu lat. Dyrektorzy starają się odciążać nauczycieli informatyki, poprzez zatrudnianie takich firm. Wejście systemu informatycznego do przedszkoli spowodował, że sieć powinna działać we wszystkich pomieszczeniach, tak by dostępny był Internet. Tak, niestety, nie jest. Wydział jednak próbuje sprawę naprawiać. Na sierpniową komisję przedstawimy zestawienie, gdzie odpowiednie zabiegi są konieczne. Co do placu zabaw, nie wiem, czy państwo wiedzą, ale miejsce zieleni urządzonej został przekazany w dniu 1 czerwca. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania – odparła pracownica Wydziału Edukacji.

Poruszona została także sprawa „migracji wakacyjnej” dzieci w przedszkolach. – Sprawa dotyczy tego, że zwykle przedszkola zamykało się na miesiąc, celem remontu, a dzieci przechodziły do zaprzyjaźnionej placówki. Czy można już wrócić do sytuacji sprzed pandemii, bo obecnie jest to zablokowane – pytała. A. Nowak-Malcherek.

- Nie jest to jedynie sprawa COVID-u. Sporo ludzi jest niezadowolona, że musi dowozić dziecko gdzieś indziej, że dziecku nie spodobało się w placówce, lub pani jest nieodpowiednia. W związku z tym pan prezydent podjął decyzję, że obecnie nie ma potrzeb remontowych w przedszkolach. Wszystkie przedszkola będą pracowały przez okres wakacyjny – odparła przedstawicielka Wydziału Edukacji.

- Swego czasu zmieniono pływalnię ze Słowackiego na Zamkową. Razem z dziećmi jeżdżą wychowawcy, którzy poświęcają czas na opiekę nad dziećmi. Czy planowane jest jakieś wynagrodzenie tych nauczycieli? – pytała przedstawicielka ZNP.

- Przepis prawa nie dopuszcza, by w projekcie budżetu czy uchwały dotyczącej regulaminu wynagradzania umieścić takowy zapis – padła odpowiedź.

Do dyskusji dołączyła radna Ludmiła Nowacka. – Owszem, od strony prawa jest to obecnie niemożliwe, ale można tego dokonać poprzez dodatek motywacyjny. W końcu godzina jest zrealizowana i należałoby za nią zapłacić. A nie mówimy o czymś, co złamie budżet – mówiła.

- Wydaje mi się, że zajęcia odbywają się w ramach lekcji, czy jednak nie? – pytała radna Magdalena Kusy. – Są to zajęcia dobrowolne, dodatkowe. Nie są realizowane w ramach lekcji – odparła przedstawicielka Wydziału Edukacji.

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.