Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 czerwca 202209:29

Raport 998. Zalana Brzeźnica i Strzybnik. Zwłoki w mieszkaniu przy Kochanowskiego

Reklama
Powiat:

W trakcie dwóch minionych dni raciborscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Odnotowano jedenaście interwencji, a wśród nich pożary, plamy substancji, usuwanie gniazd owadów, otwarcia mieszkań czy zalane ulice. Sprawdź szczegóły.

Środa, 15 czerwca 2022

Pierwsze środowe zdarzenie nowej zmiany strażackiej odnotowane zostało o godzinie 11.28 w Jankowicach na ulicy Raciborskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu substancji przy użyciu sorbentu oraz doczyszczeniu jezdni. Nie udało się ustalić źródła pochodzenia substancji.

O godzinie 16.47 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Turza na ulicę Kościuszki, skąd wpłynęło zgłoszenie o konieczności udzielenia pomocy 82-letniej kobiecie, która ma problemy z oddychaniem. Po dojeździe na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy chorej, a następnie zajęli się przygotowaniem miejsca lądowania dla LPR. Ostatecznie jednak na miejsce dojechała karetka pogotowia. Jej załoga zajęła się 82-latką, a następnie przewiozła ją do szpitala. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został odwołany.

Kolejna akcja (godz. 18.08) miała miejsce w Borucinie w pobliżu ulicy Kopernika. Do Powiatowego Stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze na nieużytkach. Do akcji zadysponowano trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się śmieci na jednym z pól. Ogień został ugaszony. Strat materialnych nie odnotowano. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

O godzinie 19.58 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Żwirki i Wigury w Siedliskach, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe szerszeni. Strażackie działania polegały na neutralizacji zagrożenia ze strony owadów.

Ostatnie środowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.33 na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się jednak, że sytuacja została już opanowana o mieszkanie otwarte. Zgłoszenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Czwartek, 16 czerwca 2022

O godzinie 8.59 trzy zastępy PSP zadysponowane zostały celem otwarcia jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Kochanowskiego w Raciborzu. Strażakom udało się wejść do środka przez okno. W tym celu użyli drabiny mechanicznej. Po sprawdzeniu lokalu, a jednym z pomieszczeń ujawniono ciało 53-letniego mężczyzny. Z racji stężenia pośmiertnego odstąpiono od działań ratunkowych.

- Zgon 53-latka nastąpił z przyczyn naturalnych – poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Kolejne dwa zdarzenia – o 15.25 w Brzeźnicy przy ulicy Kozielskiej oraz o 15.32 w Strzybniku przy ulicy Długiej – związane były z usuwaniem skutków burzy, jaka przeszła nad powiatem raciborskim w czwartkowe popołudnie. W obu przypadkach doszło do naniesienia na jezdnię błota z pól, które uniemożliwiało przejazd pojazdom. Na miejsce obu interwencji zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu błota z jezdni.

O godzinie 18.56 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP skierowano na ulicę Gajową w Raciborzu-Brzeziu, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorką jednego z domów. Po dojeździe zastępów na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na otwarciu drzwi. Po ich otwarciu w jednym z pomieszczeń znaleziono kobietę, którą zajęła się załoga karetki pogotowia.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 19.46 na ogródkach działkowych przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu-Brzeziu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o gnieździe os na terenie jednej z działek. Owady stwarzały zagrożenie dla obecnych tam dzieci. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się neutralizacją zagrożenia.

Piątek, 17 czerwca 2022

Pierwsza piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 2.52 w nocy z czwartku na piątek. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na ustaleniu adresu czujki, a następnie sprawdzeniu pomieszczenia, w którym się ona znajdowała przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Sprawdzono także pozostałe pomieszczenia. Ostatecznie jednak zagrożenia nie potwierdzono.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 listopada 202206:12

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Mikołaj Uchman
Aktualności24 listopada 202213:57

Na Płoni działa już nowy PSZOK [FOTO i WIDEO]

Na Płoni działa już nowy PSZOK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych ruszył co prawda już w październiku, ale dziś oficjalnie poinformował o tym prezydent Dariusz Polowy. Kosztował 3,5 mln zł. 2,5 mln zł to unijne dofinansowanie.

red.
Aktualności25 listopada 202211:43

Siedem osób aresztowanych za wytwarzanie środków dopingujących

Siedem osób aresztowanych za wytwarzanie środków dopingujących - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
źródło: Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, fot. policja.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.