Przed nami kosmiczny weekend - otwarcie Planetarium Śląskiego

Oprócz seansów przygotowano mnóstwo atrakcji; przez symulator lotów kosmicznych, kabinę wstrząsów sejsmicznych po koncerty muzycznych gwiazd.
Pierwszy seans dla publiczności odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00. W weekend otwarcia (11–12 czerwca 2022) seanse będą odbywać się w dzień i w nocy. Otwarcie planetarium po kilkuletniej modernizacji będzie hucznie świętowane także na scenie przed obiektem, gdzie 11 czerwca wystąpią (od godz. 17): Dawid Kwiatkowski, Król i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, w koncercie muzyki filmowej. Zwieńczeniem wieczoru będzie Drone Show z udziałem 50 dronów.
- Ten obiekt robi wielkie wrażenie. Jestem przekonany, że Planetarium Śląskie będzie oblegane i stanie się jedną z wizytówek województwa, jak było przez lata. Od atrakcji może zakręcić się w głowie, dosłownie i w przenośni, bo realistycznie odwzorowany lot w kosmos czy trzęsienie ziemi dostarczają niesamowitych wrażeń. Odliczamy dni do otwarcia, chcemy oddać ten obiekt w ręce mieszkańców, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy dzięki zastosowanym tu rozwiązaniom będą mieli gwiazdy na wyciągnięcie ręki – mówi marszałek Jakub Chełstowski.
Jedną z największych atrakcji jest ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów, rzucający obraz w technologii 8K. Planetarium po remoncie stało się dwa razy większe niż do tej pory. Projektor umieszczony został w centralnym punkcie sali projekcyjnej, w miejscu, w którym przez lata funkcjonował projektor Zeissa. Nowy projektor jest w stanie wyświetlić nawet sto milionów gwiazd.
Modernizacja Planetarium kosztowała ponad 154 mln zł. Do zabytkowej części obiektu pod ziemią dobudowano dwa nowe pomieszczenia o powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. Znajdą się tam pracownie i sale wykładowe. W przebudowanym obiekcie goście będą mogli skorzystać m.in.: z symulatorów lotów w kosmos, kolumny pogodowej i pokoi klimatycznych. Dokładny harmonogram seansów wraz z informacją dotyczącą sprzedaży biletów jest dostępny na stronie www.planetarium.edu.pl

![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)


![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)



![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)

![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)


![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)




















![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz