Święto samorządowców w Belwederze z raciborskim akcentem

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął wczoraj, 27.05., udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego.
– Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja, by podziękować wszystkim Państwu za służbę publiczną i ciężką pracę dla mieszkańców, dla Rzeczypospolitej – podkreślał Andrzej Duda. – Każdy z Państwa, budując swoją małą ojczyznę na poziomie lokalnym, regionalnym, buduje także każdą cegiełką, którą na co dzień układa nasz wspólny dobrobyt, dobrobyt całej Polski – akcentował.
Prezydent dziękował samorządowcom za ostatni czas. – Zdaliście egzamin. Zobaczyliśmy coś, co nazywa się prawdziwą subsydiarnością – mówił, dodając, że ludzie w spontanicznym odruchu serca, przez nikogo niewzywani pojechali na granicę, by pomagać przybyszom z Ukrainy.
– Dziękuję Wam z całego serca i z całą mocą za to, że tak pięknie wykonujecie tę służbę na co dzień wraz ze swoimi mieszkańcami. Ogromnie jestem Wam za to wdzięczny – zaznaczał. Andrzej Duda wskazywał, że w tej chwili zdajemy egzamin z naszego człowieczeństwa, z naszego sąsiedztwa, a także funkcjonowania reguł demokracji. – I za to Państwu ogromnie dziękuję, za to, że umieliście wykorzystać wszystkie swoje doświadczenia, obok serca, które macie, żeby pomóc w tej niezwykle trudnej sytuacji, w tej próbie dziejowej, jakiej Polska i Polacy zostali poddani – mówił.
W uroczystości uczestniczyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik wraz z Ministrami i Doradcami Prezydenta RP.
Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Dawid WACŁAWCZYK, wiceprezydent Raciborza.



![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)
![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)









![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)
![Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777660271dsc-0612-.jpg)

![B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777759770686903400-1579574387502854-249400630743473111-n-.jpg)

![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)

![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)

![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany