Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 maja 202210:37

Pogrzebień zaprasza na Święto Boćka

Pogrzebień zaprasza na Święto Boćka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kornowac:

- Niesamowite wydarzenie w pięknych okolicznościach Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Bociek" zbliża się wielkimi krokami. Święto Boćka rozpocznie się już 28 maja o godzinie 16:00. Udział jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać - anonsuje kornowacki GOK. Na zdj. okolice ZPK Bociek pomiędzy Pogrzebieniem a Lubomią.

Trasa ścieżki Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Bociek” w Pogrzebieniu przebiega przez najbardziej malownicze obszary Gminy Kornowac. Zaledwie 4-kilometrowa trasa pozwala zobaczyć kilka typów różnych siedlisk przyrodniczych, tj. murawy ciepłolubne, zadrzewienia śródpolne, rozległe pola rozdzielone miedzami, stawy. Piękna pofalowana panorama Płaskowyżu Rybnickiego urozmaica naszą wędrówkę dostarczając wspaniałych wrażeń.

Na wszystkich zapisanych uczestników czeka udział w emocjonującej grze terenowej "Straszaki". Raz na sto lat przybierają one ludzką postać i wychodzą z ukrycia, by zobaczyć, jak zmienił się nasz świat. Ten dzień nastąpi właśnie 28 maja. Straszaki dawno nie widziały żadnego śmiertelnika, dlatego są bardzo wstydliwe i pochowały się w zakamarkach "Boćka". Jeśli masz dość odwagi, rozumu w głowie i sprytu ruszaj w drogę i odnajdź je wszystkie. Odkryj tajemne hasło, które doprowadzi cię do nagrody, ale przede wszystkim odnajdź skarb cenniejszy niż złoto.

Na wszystkich, którzy dotrą do mety czeka przejażdżka wozem konnym na teren rekreacyjny "Potoki", ognisko oraz animacje z dobrą Heksą. Na miejscu będzie można zakupić kiełbasę (a nawet samemu ją upiec) oraz inne smakołyki od Koła Gospodyń Wiejskich z Kornowaca.

Dziesięcioosobowe grupy będą wypuszczane co 10 minut na trasę. Pierwsza grupa startuje z wejścia na "Bociek" przy ulicy Wiejskiej w Pogrzebieniu o godzinie 16:00. Ostatnia grupa zostanie wypuszczona o godzinie 18:30. Link do eventu

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport11 stycznia 202620:43

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO]

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 11 stycznia w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej rozegrano kolejne mecze Halowej Ligi Piłki Nożnej. W trakcie rozgrywek VII weekendu stoczono sześć pojedynków: trzy mecze I ligi i trzy II ligi. Sprawdź, kto okazał się lepszy. Zobacz zdjęcia.

(greh)
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.