Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 202213:50

Okap kuchenny retro - w jakiej kuchni się sprawdzi?

Okap kuchenny retro - w jakiej kuchni się sprawdzi? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Styl retro to obecnie bardzo ważny trend aranżacji mieszkań. To z kolei przyczyniło się do pojawienia się dedykowanych kolekcji urządzeń kuchennych, które idealnie do tego stylu pasują. Oprócz piekarników, lodówek, okapów retro, pojawiła się także bogata oferta różnego rodzaju małego AGD - od tosterów, przez blendery, po ekspresy do kawy. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom możemy stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację kuchenną. Nie da się jednak ukryć, że piekarnik oraz dopasowany do niego okap to jeden z ważniejszych elementów całości. 

Okap retro - rozwiązanie jednego stylu?

Okap retro pojawił się w ofercie producentów urządzeń kuchennych oczywiście w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie stylem rustykalnym. Zaznaczyć jednak wyraźnie trzeba, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w jednym konkretnym typie aranżacji. Okap kuchenny retro ma najczęściej formę trapezu. Główna kopuła może mieć bardzo różny sposób wykończenia. Przede wszystkim charakterystyczna jest zastosowana tutaj kolorystyka. Na lofra.pl/okapy znajdziesz modele w barwach od satynowej stali, przez kość słoniową, głęboki burgund do matowej czerni. Okap taki można od razu skomponować w zestaw z odpowiednim piekarnikiem i płytą, co pozwoli uzyskać spójne, centralne przecież stanowisko w kuchni. Okapy retro często mają bardzo atrakcyjne, choć proste wykończenie. Dzięki dostępności zarówno delikatnych, pastelowych kolorów, jak i bardziej nasyconych, mocniejszych barw przed projektantem otwierają się szerokie możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość, doskonałe wykończenie tego typu urządzeń oraz ich prosta, ale niebanalna forma sprawiają, że rozwiązanie to sprawdza się w kuchni:

• tradycyjnej, 

• angielskiej, 

• kolonialnej, 

• industrialnej/loftowej,

• retro. 

oakp1

Okapy kuchenne retro sprawdzają się także w kuchniach bardziej nowoczesnych, urządzonych stosunkowo minimalistycznie. Piekarnik czy okap retro stanowią wtedy ciekawy kontrapunkt dla całości aranżacji. Wykonanie z zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że urządzenia retro idealnie łączą się z pozostałym sprzętem w wygodny w codziennym gotowaniu zestaw. Wyjątkowy design stanowi ich dodatkowy atut, natomiast połączenie z nowoczesnym funkcjami sprawia, że nawet kuchnia urządzona w bardziej tradycyjnym stylu może być wyjątkowo wygodna w obsłudze. Już nie musisz wybierać między nowoczesną funkcjonalnością a designem retro. 

Funkcjonalność ma znaczenie - jakie parametry powinien mieć okap retro?

Wybierając okap retro, trzeba mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, lecz także funkcjonalność wybranego sprzętu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar kuchni i miejsca przeznaczonego na okap. Niestety nie w każdej kuchni da się zamontować okap kuchenny retro o klasycznych wymiarach. Na szczęście znaleźć można także bardziej kompaktowe modele o szerokości około 60 cm. Tego typu okap retro będzie pasował także do małej kuchni, której natychmiast doda charakteru. Warto jednak przed zamówieniem konkretnego modelu upewnić się, że ma on odpowiedni rozmiar i jego montaż nie będzie stanowił problemu. 

Bardzo istotnym elementem oceny sprzętu w przypadku okapu powinna być jego możliwie cieszą praca. Na najniższym poziomie pracy jego głośność nie powinna przekraczać 50 dB. Z pozoru może się to wydawać mniej istotne, jeśli jednak sporo gotujesz w domu, a kuchnia to także miejsce wspólnego spędzania czasu, zbyt głośny okap szybko zacznie przeszkadzać domownikom. 

Ważnym parametrem jest także obecność filtrów, od których zależy wydajność i efektywność podstawowej funkcji okapu, a więc oczyszczanie powietrza i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Okap retro, jak również każdy inny powinien być więc wyposażony w najwyższej klasy filtry. Za uwagę zasługują urządzenia z dwoma filtrami z węglem aktywnym oraz filtrem metalowym Anti-Fat, który można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie go w odpowiedniej czystości. 

O wydajności urządzenia informuje z kolei przede wszystkim motor, którego tempo pracy przedstawiane jest w metrach sześciennych na godzinę. Wynik na poziomi 800 to gwarancja wysokiej skuteczności i efektywności przy codziennej pracy. Wpływ na wydajność urządzenia ma oczywiście także silnik, najlepiej aby miał on moc 220-240V. 

okap2

Okap kuchenny retro - Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze okapu kuchennego retro istotna powinna być również łatwość obsługi urządzenia i jego dostosowanie do potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę na przykład na liczbę prędkości wentylatora. Im jest ich więcej (optymalne rozwiązanie to ok.4), tym łatwiej dostosujesz siłę pracy urządzenia do konkretnej sytuacji, intensywności gotowania, smażenia. Nie bez znaczenia jest także sam panel sterowania. W okapach retro jest on z reguły bardziej klasyczny w wyglądzie, natomiast dalej powinien zapewniać wygodę obsługi. Przyjrzeć powinieneś się także kwestii oświetlenia. Oczywiście w aranżacji kuchni wykorzystuje się co najmniej kilka typów oświetlenia, natomiast obszar płyty doświetlany jest właśnie za pomocą światła z okapu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oświetlenie halogenowe (np. 2 x 20W).
 
Po więcej informacji zapraszamy do sklepu lofra.pl

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 sierpnia 202219:30

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO]

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
fot. FB 112 Racibórz
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:34

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
28
Racibórz:

Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności6 sierpnia 202207:28

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. archiwum redakcji/M. Dmowski
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:11

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Plenerowy koncert letni na pięknie odnowionym ryneczku w Krzanowicach zgromadził sporą publiczność.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:41

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć!

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

- Mamy ogromną prośbę, abyście przyłączyli się do zabawy - konkursu, w którym możemy zdobyć 1 000 000 złotych na zabezpieczenie naszej perły architektury - apeluje fundacja Gniazdo, która opiekuje się zabytkiem.

red.
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:12

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO]

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.

red.
Aktualności7 sierpnia 202208:49

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Muzeum w Raciborzu
Kultura i edukacja7 sierpnia 202221:46

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Utalentowana raciborska wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury, występująca ostatnio na raciborskich scenach z Silesian Jazz Daughters, tym razem solo podczas letniego koncertu RCK.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Biznes6 sierpnia 202222:57

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.

Jan Ptak
Styl życia7 sierpnia 202209:37

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Kultura i edukacja6 sierpnia 202222:31

Letnie koncerty na bulwarach. Piec Duo

Letnie koncerty na bulwarach. Piec Duo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Jan Ptak, źródło: WCK
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Sport7 sierpnia 202220:14

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W ramach akcji Wakacje w powiecie Powiatowe Centrum Sportu z Raciborza zaprosiło już trzeci raz miłośników wodnej rekreacji na spływ kajakowy na trasie Racibórz – Dziergowice.

materiał nadesłany - Powiatowe Centrum Sportu
Kultura i edukacja7 sierpnia 202220:26

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/PCS
Sport7 sierpnia 202214:53

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pexels.com/vedanti
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.