Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 maja 202213:50

Okap kuchenny retro - w jakiej kuchni się sprawdzi?

Reklama
Polska:

Styl retro to obecnie bardzo ważny trend aranżacji mieszkań. To z kolei przyczyniło się do pojawienia się dedykowanych kolekcji urządzeń kuchennych, które idealnie do tego stylu pasują. Oprócz piekarników, lodówek, okapów retro, pojawiła się także bogata oferta różnego rodzaju małego AGD - od tosterów, przez blendery, po ekspresy do kawy. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom możemy stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację kuchenną. Nie da się jednak ukryć, że piekarnik oraz dopasowany do niego okap to jeden z ważniejszych elementów całości. 

Okap retro - rozwiązanie jednego stylu?

Okap retro pojawił się w ofercie producentów urządzeń kuchennych oczywiście w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie stylem rustykalnym. Zaznaczyć jednak wyraźnie trzeba, że jest to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w jednym konkretnym typie aranżacji. Okap kuchenny retro ma najczęściej formę trapezu. Główna kopuła może mieć bardzo różny sposób wykończenia. Przede wszystkim charakterystyczna jest zastosowana tutaj kolorystyka. Na lofra.pl/okapy znajdziesz modele w barwach od satynowej stali, przez kość słoniową, głęboki burgund do matowej czerni. Okap taki można od razu skomponować w zestaw z odpowiednim piekarnikiem i płytą, co pozwoli uzyskać spójne, centralne przecież stanowisko w kuchni. Okapy retro często mają bardzo atrakcyjne, choć proste wykończenie. Dzięki dostępności zarówno delikatnych, pastelowych kolorów, jak i bardziej nasyconych, mocniejszych barw przed projektantem otwierają się szerokie możliwości aranżacyjne. Wysoka jakość, doskonałe wykończenie tego typu urządzeń oraz ich prosta, ale niebanalna forma sprawiają, że rozwiązanie to sprawdza się w kuchni:

• tradycyjnej, 

• angielskiej, 

• kolonialnej, 

• industrialnej/loftowej,

• retro. 

oakp1

Okapy kuchenne retro sprawdzają się także w kuchniach bardziej nowoczesnych, urządzonych stosunkowo minimalistycznie. Piekarnik czy okap retro stanowią wtedy ciekawy kontrapunkt dla całości aranżacji. Wykonanie z zastosowanie najnowocześniejszych technologii sprawia, że urządzenia retro idealnie łączą się z pozostałym sprzętem w wygodny w codziennym gotowaniu zestaw. Wyjątkowy design stanowi ich dodatkowy atut, natomiast połączenie z nowoczesnym funkcjami sprawia, że nawet kuchnia urządzona w bardziej tradycyjnym stylu może być wyjątkowo wygodna w obsłudze. Już nie musisz wybierać między nowoczesną funkcjonalnością a designem retro. 

Funkcjonalność ma znaczenie - jakie parametry powinien mieć okap retro?

Wybierając okap retro, trzeba mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, lecz także funkcjonalność wybranego sprzętu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar kuchni i miejsca przeznaczonego na okap. Niestety nie w każdej kuchni da się zamontować okap kuchenny retro o klasycznych wymiarach. Na szczęście znaleźć można także bardziej kompaktowe modele o szerokości około 60 cm. Tego typu okap retro będzie pasował także do małej kuchni, której natychmiast doda charakteru. Warto jednak przed zamówieniem konkretnego modelu upewnić się, że ma on odpowiedni rozmiar i jego montaż nie będzie stanowił problemu. 

Bardzo istotnym elementem oceny sprzętu w przypadku okapu powinna być jego możliwie cieszą praca. Na najniższym poziomie pracy jego głośność nie powinna przekraczać 50 dB. Z pozoru może się to wydawać mniej istotne, jeśli jednak sporo gotujesz w domu, a kuchnia to także miejsce wspólnego spędzania czasu, zbyt głośny okap szybko zacznie przeszkadzać domownikom. 

Ważnym parametrem jest także obecność filtrów, od których zależy wydajność i efektywność podstawowej funkcji okapu, a więc oczyszczanie powietrza i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Okap retro, jak również każdy inny powinien być więc wyposażony w najwyższej klasy filtry. Za uwagę zasługują urządzenia z dwoma filtrami z węglem aktywnym oraz filtrem metalowym Anti-Fat, który można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie go w odpowiedniej czystości. 

O wydajności urządzenia informuje z kolei przede wszystkim motor, którego tempo pracy przedstawiane jest w metrach sześciennych na godzinę. Wynik na poziomi 800 to gwarancja wysokiej skuteczności i efektywności przy codziennej pracy. Wpływ na wydajność urządzenia ma oczywiście także silnik, najlepiej aby miał on moc 220-240V. 

okap2

Okap kuchenny retro - Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze okapu kuchennego retro istotna powinna być również łatwość obsługi urządzenia i jego dostosowanie do potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę na przykład na liczbę prędkości wentylatora. Im jest ich więcej (optymalne rozwiązanie to ok.4), tym łatwiej dostosujesz siłę pracy urządzenia do konkretnej sytuacji, intensywności gotowania, smażenia. Nie bez znaczenia jest także sam panel sterowania. W okapach retro jest on z reguły bardziej klasyczny w wyglądzie, natomiast dalej powinien zapewniać wygodę obsługi. Przyjrzeć powinieneś się także kwestii oświetlenia. Oczywiście w aranżacji kuchni wykorzystuje się co najmniej kilka typów oświetlenia, natomiast obszar płyty doświetlany jest właśnie za pomocą światła z okapu. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oświetlenie halogenowe (np. 2 x 20W).
 
Po więcej informacji zapraszamy do sklepu lofra.pl

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.