Prezydent Raciborza ujawnił liczbę nowych etatów i koszty, jakie ponosi budżet miasta

To efekt interpelacji opozycyjnej radnej Justyny Henek-Wypior (Razem dla Raciborza). Dariusz Polowy początkowo odmówił udzielenia tej informacji. W 2021 r. nowe etaty kosztowały blisko pół miliona złotych. W tym roku będzie to większa kwota.
- Niniejsze żądanie przygotowania zestawienia nie posiada cech istotnego znaczenia dla gminy - odpowiedział radnej 9 marca prezydent Dariusz Polowy. - Pismo nie spełnia warunków formalnych interpelacji, bowiem nie zawiera przedstawienia stanu faktycznego sprawy oraz wynikających z niego zapytań - dodał, wskazując, że radna powinna wykazać "szczególną istotność dla interesu publicznego".
Radna nie ustąpiła i 17 marca ponowiła interpelację. - Na podstawie informacji zawartych w zakładce "Praca w urzędzie" BIP Urzędu Miasta Racibórz można stwierdzić, że od XI 2018 do II 2022 r zostało przeprowadzonych kilkanaście naborów na nowo utworzone stanowiska pracy. Powyższe ma istotny wpływ na ilość środków finansowych przeznaczonych w budżecie miasta Racibórz na funkcjonowanie urzędu miasta. Dbając o racjonalność wydatkowania środków budżetowych, a równocześnie spodziewając się wniosku Prezydenta o dodatkowe środki finansowe na zaspokojenie uzasadnionych oczekiwań pracowników zatrudnionych w Urzędzie związanych z podwyżkami wynagrodzeń ponawiam interpelację o podanie informacji" - czytamy.
W piśmie z 28 marca Dariusz Polowy ustąpił, zapowiadając udostępnienie danych, ale w późniejszym terminie z racji spiętrzenia obowiązków służbowych. Odpowiednie zestawienie dotarło już do biura Rady Miasta. Oto one:


![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)

![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)
![Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775497782zrzut-ekranu-2026-04-6-o-19-43-44-.png)

![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)








![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775631282668892725-1364323565733187-2211767952481357997-n-2-.jpg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz