Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 maja 202209:08

Raport 998. Pożar widmo na Brzeziu

Raport 998. Pożar widmo na Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W okresie od 6 do 9 maja raciborscy strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć zdarzeń. Działania prowadzono w związku ze zdarzeniem drogowym, domniemanym pożarem w dzielnicy Brzezie oraz usuwaniem plam substancji ropopochodnych i rojów owadów. Sprawdź szczegóły.

Sobota, 7 maja 2022

Po spokojnym piątku, w trakcie którego nie odnotowano ani jednego zdarzenia sobota była dla raciborskich strażaków o wiele bardziej pracowita. Pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 13.13 w Rudach na ulicy Rybnickiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła formatka z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z której wynikało, że do przydrożnego rowu wpadł pojazd z przyczepą, w której przewożony był koń. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP, dwa zastępy OSP oraz dwa patrole policji. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zwierzę wyszło ze zdarzenia bez szwanku. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu przyczepy z rowu i załadowaniu jej na lawetę. W trakcie akcji ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo. Straty materialne, na które złożyły się uszkodzenia specjalistycznej przyczepy oszacowano na kwotę 2 000 złotych.

Kolejne sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 15.02 na ulicy Ludwika Waryńskiego w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół, które znajdowały się na drzewie w pobliżu budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz autodrabinę. Strażackie działania polegały na usunięciu owadów w bezpieczne miejsce.

O godzinie 17.50 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o plamie substancji ropopochodnej na ulicy Przemysłowej w Kornicach. Do akcji skierowano jeden zastęp z Reymonta oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni. Nie udało się ustalić źródła pochodzenia substancji. Plama miała szerokość około 10 centymetrów oraz długość około 150 metrów.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 20.07 na ulicy Sudeckiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja od zgłaszającego, który twierdził, że w oddali, na drugim brzegu Odry w dzielnicy Brzezie widzi dym i ogień, które mogły pochodzić z palącego się budynku. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na spenetrowaniu raciborskiej dzielnicy. Zagrożenia jednak nie ujawniono. Jeden z zaangażowanych zastępów udał się także do zgłaszającego, by ten wskazał miejsce, w którym widział dym i ogień. Ostatecznie zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Niedziela, 8 maja 2022

W minioną niedzielę strażacy z PSP Racibórz odnotowali jedno zdarzenie. O godzinie 10.22 jeden zastęp udał się na ulicę Ludwika Waryńskiego w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół na drzewie. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu owadów w bezpieczne miejsce.

Poniedziałek, 9 maja 2022

Dziś, o godzinie 8.13 doszło do podobnego zdarzenia jak w niedzielę i piątek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o roju owadów. Tym razem na ulicy Josepha von Eichendorffa w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP, którego działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu owadów w bezpieczne miejsce. Owadami tymi były pszczoły.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.