Smutny czas pożegnania. Absolwenci II LO chcieliby zostać dłużej w szkole

To ostatnie roczniki gimnazjalne, które z powodu epidemii większość czasu spędziły na nauce zdalnej. - Było widać, że dziś, kiedy obostrzenia ustały, chcieliby zostać dłużej - mówi dyrektor Maciej Malinowski. Jako polonista zdradza, co jego zdaniem może pojawić się na maturze z języka polskiego.
Mury II LO opuściło pięć klas: IIIa1 (wych. Joanna Opiela), IIIb1 (wych. Joanna Malinowska), IIIc1 (wych. Urszula Dyczkowska), IIIm1 (wych. Sylwia Patała) i IIIp1 (wych. Katarzyna Ochwat-Tomaszewska), w sumie 160 maturzystów. 30 października, dokładnie 187 dni przed maturą, zdążyli jeszcze odtańczyć poloneza. Później znów przyszły obostrzenia i wiele studniówek odwołano [Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu].
Tegoroczni absolwenci II LO spędzili wiele miesięcy na nauce zdalnej. To przeszkodziło w nawiązaniu relacji, jakie wspomina się po latach. - Widać było, że chcieliby jeszcze zostać - mówi dyrektor szkoły, Maciej Malinowski. Ostatnie miesiące bez obostrzeń pozwoliły żyć szkolną atmosferą. Teraz trzeba się pożegnać z murami Mickiewicza i wkroczyć w dorosłe życie.
Około 90 proc. absolwentów, jak szacuje dyrektor, wybiera się na studia, głównie medyczne, politechniczne, z dziedziny nauk biologicznych. - Tradycyjnie najpopularniejszy kierunek to Wrocław - dodaje.
Wielki znak zapytania dotyczy matury. Wymagania są co prawda obniżone, ale wszyscy są ciekawi, jak do tego ważnego egzaminu przygotowały miesiące spędzona na lekcjach zdalnych. - Każda klasa ma powyżej 4,0 średniej. Myślę, że sobie poradzą - nie kryje optymizmu dyrektor.
Pożegnanie klas maturalnych II LO nie miało jeszcze tradycyjnego charakteru, czyli humorystycznych występów młodszego rocznika dla starszych kolegów. Od lat to wizytówka Mickiewicza. Szkoła ma nadzieję wrócić do niej już w przyszłym roku. Pożegnalna akademia odbyła się przed szkołą z udziałem wicestarosty Marka Kurpisa.
Co dyrektor obstawia na maturze? Jak zdradza w rozmowie z nami, nie byłby zdziwiony Panem Tadeuszem albo III częścią Dziadów.
Życzymy powodzenia na maturze.





























































































![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)

![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)
![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)

![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)



![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)






![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)

![Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777660271dsc-0612-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)
![B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777759770686903400-1579574387502854-249400630743473111-n-.jpg)



![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany