Zawał powodem akcji ratowników

Pracujący przy wycince drzew dostał zawału. Upadające gałęzie uderzyły drugiego mężczyznę. Obydwaj wymagali natychmiastowej pomocy - z takim zadaniem, na rynku w Krzanowicach, zmagały się dziś ekipy biorące udział w V Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medyczny. Zobacz zdjęcia.
Stanowisko do przeprowadzenia akcji ratunkowej wytyczyno na skarpie na krzanowickim rynku. Widzów było niewielu. Deszcz skutecznie zniechęcił do oglądania poczynań ratowników. Ci czekali na sygnał do przyjazdu przed remizą OSP Krzanowice. Jednostka wzięła udział w zadaniach. Strażacy pomagali ratownikom. Przenosili rannych, masowali serce, a naczelnik Rudolf Lamla poświęcił się jako "ranny".
Sędziowie oceniali każdy szczegół akcji, w tym także prawidłowe rozpoznanie terenu. Zwracali niektórym ekipom uwagę, że te nie zorientowały się, czy mogą w tym miejscu prowadzić swoje działania.
(w)



































![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)








![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany