Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 marca 202216:00

Spełniona obietnica i superbohater w pelerynie, czyli prezydent i naczelnik otwierają żłobek

Reklama
Racibórz:

To pierwsza większa inwestycja rozpoczęta i zakończona w obecnej kadencji. - Żłobek Polowego w standardzie Żychskiego - dało się dziś usłyszeć na uroczystym otwarciu. Przecięcia wstęgi dokonali żłobkowicze, a naczelnik miejskiej oświaty, Krzysztof Żychski, otrzymał od prezydenta pelerynę superbohatera.

Na otwarcie placówki przy ul. Bielskiej na Ostrogu przyszli rodzice z pociechami, które 1 kwietnia rozpoczną swoją przygodę ze żłobkiem. Wzięli udział w ceremonii otwarcia, poświęcenia placówki jak i krzyża dla niej przez proboszcza Jerzego Hetmańczyka, degustacji wielkiego słodkiego tortu oraz zapoznaniu się z pomieszczeniami kadrą.

Żłobek przy ul. Bielskiej 4a w Raciborzu swoją działalność w pełnym zakresie świadczonych usług rozpoczyna 1 kwietnia br. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 5.30 do 16.30. Nowy żłobek to jedna z najważniejszych inwestycji miejskich ostatnich lat. Stanowi realizację jednego z punktów programu wyborczego „10-tka Polowego”. Dzięki staraniom prezydenta w Raciborzu powstała nowoczesna, komfortowa placówka opiekuńczo-wychowawcza dla 110 dzieci.

Wartość inwestycji to 4,3 mln zł, z czego aż 3,3 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Maluch+. Jest to najwyższa kwota dotacji w woj. śląskim i czwarta co do wielkości w skali kraju. Wykonawcą jest raciborska firma Borbud.

- Da się! To hasło, które w związku z pomyślnym ukończeniem budowy nowego miejskiego żłobka wypowiadam z wyjątkową satysfakcją. Przede wszystkim dlatego, że realizacja tej inwestycji, tak ważnej, dużej i skomplikowanej logistycznie, odbywała się w bardzo trudnych czasach pandemii i związanych z tym ogromnych trudności na rynku budowlanym, m.in. w zapewnieniu rąk do pracy, ciągłości dostaw materiałów do budowy i wyposażenia obiektu. Nie ma rzeczy niemożliwych i trudności nie do pokonania. Żłobek jest gotowy: piękny, nowoczesny, wygodny, dostosowany do potrzeb dzieci i kadry. Stworzyliśmy w nim bezpieczne i komfortowe warunki dla Państwa pociech. Jest to zasługą wielu osób, które przyczyniły się do pomyślnego zakończenia tej inwestycji, za co serdecznie im dziękuję. - mówi Dariusz Polowy, Prezydent Raciborza.

Reklama

- To był bardzo intensywny czas, w którym niezwykle ważna była cała logistyka przedsięwzięcia. Równocześnie z pracami budowlanymi realizowane były zamówienia i zakupy całego wyposażenia, od zaplecza kuchennego, pomocy dydaktycznych, wyposażenia sal w zabawki, leżaczki, sprzęt potrzebny do opieki nad małymi dziećmi, po sprzęty na placu zabaw. Do tego prowadziliśmy nabór dzieci i kadry. - mówi Krzysztof Żychski, Naczelnik Wydziały Edukacji UM Racibórz.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne były Wydział Edukacji i Wydział Inwestycji i Urbanistyki Urzędu Miasta Racibórz.

Autor: red. fot. K. Kubik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.