Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 marca 202209:10

Raport 998. Słup ognia na Brzeziu. Pożar traw w Zawadzie Książęcej

Raport 998. Słup ognia na Brzeziu. Pożar traw w Zawadzie Książęcej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP podczas poniedziałkowej służby. Większa część z nich dotyczyła gaszenia pożarów. Działania prowadzono w Tworkowie, Zawadzie Książęcej i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowane zostało o godzinie 9.00 w Tworkowie w budynku oświatowym przy ulicy Polnej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o otrzymanym mailu, z którego wynikało, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, jeden zastęp OSP oraz patrol policji. Po przeszukaniu pomieszczeń nie ujawniono zagrożenia. Alarm miał charakter kaskadowy i został zakwalifikowany jako fałszywy złośliwy.

O godzinie 15.50 trzy zastępy PSP pognały na ulicę Rybnicką w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu przy jednym z zakładów prowadzących działalność przy wspomnianej wyżej ulicy. Po dojeździe na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i dokonaniu pomiarów nie stwierdzono obecności substancji niebezpiecznych w atmosferze. Alarm został zakwalifikowany jako fałszywy w dobrej wierze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.26 w rejonie ulicy Brzeskiej w Raciborzu-Brzeziu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o widocznym czarnym dymie i słupie ognia o wysokości około 4-5 metrów. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się dzikie składowisko zużytych opon oraz przyległa sucha trawa. Przystąpiono do działań, które polegały na podaniu dwóch prądów wody. Po opanowaniu sytuacji sterta została przekopana i przelana wodą celem dogaszenia ognia. Działania strażackie trwały prawie dwie godziny. Strat materialnych nie odnotowano. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 20.35 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy w Zawadzie Książęcej przy ulicy Raciborskiej. Do akcji skierowano trzy zastępy OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na oświetleniu terenu akcji oraz ugaszeniu pożaru. Na szczęście ogniem objęta była niewielka powierzchnia. Obyło się bez strat. Prawdopodobna przyczyna to podpalenie.

Ostatnie zdarzenie w trakcie poniedziałkowej służby odnotowane zostało o godzinie 20.46. Przy ulicy Ciechowickiej w Raciborzu miało dojść do pożaru traw. Na miejsce podane w zgłoszeniu zadysponowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i spenetrowaniu terenu zagrożenia jednak nie ujawniono. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Autor: red., fot. Samuel Markiewka, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.