Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 marca 202209:11

Raport 998. Cztery zastępy w akcji w Owsiszczach

Raport 998. Cztery zastępy w akcji w Owsiszczach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie czwartkowej służby strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP odnotowali dwie interwencje. Działania prowadzono na ulicy Podmiejskiej w Raciborzu oraz na Wojska Polskiego w Owsiszczach. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowane zostało o godzinie 13.25 na ulicy Podmiejskiej w Raciborzu w ciągu nowej obwodnicy miasta. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: skody felicii i citroena berlingo. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że kierujący citroenem opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast w skodzie zakleszczona była 73-letnia kierująca pojazdem. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej, wydobyciu jej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala. Dalsze strażackie działania polegały na sorpcji substancji ropopochodnych oraz uprzątnięciu jezdni z elementów rozbitych pojazdów. Łączne straty materialne oszacowano na kwotę 20 000 złotych.

Jak poinformował rzecznik prasowy KPP W Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański, sprawczynią zdarzenia była 73-latka kierująca skodą. Kobieta została ukarana mandatem karnym. Poszkodowany został 29-latek prowadzący citroena. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

O godzinie 14.52 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Owsiszcz na ulicę Wojska Polskiego, skąd wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem domu. Po dojeździe na miejsce strażakom udało się nawiązać kontakt z osobą zamieszkującą budynek, która samodzielnie otworzyła drzwi. Nie wymagała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.