Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 marca 202209:03

Z miłości do Kobiet. Jazzowa sobota w RCK

Z miłości do Kobiet. Jazzowa sobota w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Z miłości do Kobiet: Silesian Jazz Daughters & Adam Jarzmik Sekstet” - to wczorajsze, 12.03., wydarzenie na scenie Raciborskiego Centrum Kultury.

Z miłości do kobiet- tak zatytułowany był sobotni koncert w wykonaniu Silesian Jazz Daughters i sextetu Adama Jarzmika, którym celebrowaliśmy wtorkowe święto wszystkich pań. Sala widowiskowa Raciborskiego Centrum Kultury dawno już nie była tak wypełniona.

W związku z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą wokalistki z Silesian Jazz Daughters: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra i Paulina Świerczek wykonały a capella hymn Ukrainy przy rozświetlonej za ich plecami niebiesko-żółtej fladze. Był to niezwykle wzruszający moment również dla obecnych na sali gości z Ukrainy.

Koncert rozpoczęli muzycy Adama Jarzmika utworem „My One and Only Love” w wersji instrumentalnej. Następnie Silesian Jazz Daughters dołączyły do zespołu niezwykle nastrojową piosenką „You’ve Got a Friend”. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele utworów premierowo, m.in. „So Nice”, „Bella Ciao” czy „Parostatek”. Dziewczęta z Silesian Jazz Daughters pięknie wprowadzały w każdy utwór przybliżając jego powstanie czy też historię, jaką opowiada. Większość utworów zaaranżował Adam Jarzmik, utwór „So Nice” Zygmunt Popela.

Nie mogło również zabraknąć piosenek słynnych sióstr „The Andrew Sisters”, które królowały nie tylko na amerykańskiej scenie muzycznej lat 40, 50 i 60-tych, takich jak: „Bei Mir Bist Du Schön”, „It Don’t Mean a Thing” i „Rum and Coca-Cola”, którym wokalistki z SJD chwyciły za serca jurorów „Mikrofonu Siemiona”, zdobywając pierwsze miejsce. Szczególnie wszystkim paniom dedykowana była piosenka „Natural Women” Arethy Franklin, w którą pięknie wcieliła się Paulina Świerczek. Usłyszeliśmy również słynne „Sway” Deana Martina czy „All About that Bass” oraz polskie utwory tj. „Ludzkie gadanie” czy „Pod papugami” w niezwykle wymagającej wokalnie i instrumentalnie wersji Adama Jarzmika.

SJD fantastycznie brzmiały w trzygłosie, świetnie się uzupełniając nie tylko wokalnie, ale również wizualnie. Ich luz i ruch sceniczny udzielił się publiczności. Koncert nie byłby tak wyjątkowy gdyby nie grający na nimi wyjątkowi muzycy, którzy na co dzień biorą udział w różnych projektach muzycznych i występują z największymi nazwiskami nie tylko jazzowej sceny muzycznej w Polsce. Nic dziwnego, że wiele osób z sali określiło koncert, jako światowy i publiczność domagała się bisu. I takiej kariery życzymy naszym wspaniałym wykonawcom, szczególnie Silesian Jazz Daughters, które choć powstały w RCK, to cały Racibórz może być z nich dumny!

Autor: Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.