Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 marca 202218:55

ABC EMPATII już w powiecie raciborskim

ABC EMPATII już w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

143 przedszkola, 195 szkół podstawowych, 15 szpitali (domów dziecka) w Polsce – tam już znajdują się bezpłatne komplety podręczników „ABC Empatii”, a liczba placówek wciąż rośnie.

W poniedziałek, 7 marca, 100 sztuk podręczników wiedzy o niepełnosprawności, które w bardzo przystępny sposób wyjaśniają starszym przedszkolakom i młodszym uczniom na czym polegają różne dysfunkcje dotyczące ich rówieśników, trafiło również do Szpitala Rejonowego w Raciborzu, a konkretnie do pacjentów z oddziału pediatrycznego. Przekazali je Magdalena Michalska z Czepczyński Family Foundation (CFF), czyli z Fundacji, która stoi za projektem, a także będący jego ambasadorem, senator Marek Plura.

W towarzystwie dyrektora lecznicy Ryszarda Rudnika odebrali je natomiast pielęgniarka oddziałowa i kierownik oddziału pediatrycznego Jacek Micuła, a także członkini Zarządu Powiatu Raciborskiego, Ewa Lewandowska, która doceniła nie tylko sam pomysł podjęcia tematu, ale również jego nieodpłatny charakter. - To niezwykle wartościowa oraz potrzebna inicjatywa i bardzo dziękuję Fundacji Rodziny Czepczyńskich oraz raciborzaninowi, senatorowi Markowi Plurze. Również uważam, że w kwestii uwrażliwiania naszych najmłodszych na potrzeby mierzących się z niepełnosprawnościami i chorobami ich koleżanek oraz kolegów jest jeszcze sporo do zrobienia, więc każda w tym zakresie aktywność jest ważnym i oczekiwanym działaniem, a bezpłatne wsparcie cennym darem - mówi Lewandowska.

W ramach przedsięwzięcia pod hasłem „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” Fundacja przygotowała równocześnie materiały i szkolenia dla nauczycieli, które ułatwiają zorganizowanie ciekawych i praktycznych zajęć z dziećmi. Profesjonalizm tych pomocy zyskał pełną akceptację i uznanie władz oświatowych. Są one ważnym elementem tworzącego się właśnie systemu edukacji włączającej. Celem Fundacji jest przekazanie tysiąca bezpłatnych kompletów podręczników (po 30 sztuk książek oraz kompletu materiałów dla nauczyciela) do tysiąca gmin w całym kraju.

Powiat Raciborski poza egzemplarzami dla szpitala otrzymał również taki komplet adresowany do szkoły podstawowej, który już wkrótce przekazany zostanie jedynej takiej powiatowej placówce, czyli Zespołowi Szkół Specjalnych w Raciborzu. Więcej na ten temat całego projektu dowiedzieć się można na stronie https://cff.edu.pl/nasze-projekty/abc-empatii/    

Autor: SP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202212:48

Długi weekend w okolicy

Długi weekend w okolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon letniego długiego weekendu to czas, kiedy wraz z rodziną i przyjaciółmi możecie podarować sobie kilka dni odpoczynku. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zorganizować wyjazdów - okazuje się, że nic straconego ponieważ, można odpocząć także na miejscu. Ośrodek wypoczynkowy AquaBrax w Szymocicach jest na to najlepszym miejscem i kusi nas wieloma atrakcjami.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama
Sport12 sierpnia 202205:58

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja12 sierpnia 202222:38

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO]

Kameralny koncert wokalistów Mirażu przy zamkowej studni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już drugi wakacyjny koncert na zamkowym dziedzińcu, tym razem Anny Kretek, Zofii Wysoczańskiej, Wiktorii Wydmuch, Michała Stuchłego, Błażeja Klimaszki oraz Piotra Thamma.

fot. Jan Ptak, wideo mwaw
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.