Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 marca 202221:15

PPOZ apeluje o testowanie i szczepienie przeciw COVID-19 uchodźców z Ukrainy

PPOZ apeluje o testowanie i szczepienie przeciw COVID-19 uchodźców z Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Szczepmy się, testujmy i namawiajmy do tego gości z Ukrainy, których zapraszamy do naszych domów. Wojenne bestialstwo nie może przysłonić nam niewidzialnego wroga, który także próbuje odebrać nam zdrowie i życie – zaapelowała prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Bożena Janicka.

W komunikacie przekazanym PAP w środę PPOZ zwraca uwagę, że wraz z falą uchodźców wraca w Polsce niebezpieczeństwo zachorowań na COVID-19. "To co się dzieje na Wschodzie i na naszych granicach, zdecydowanie sprzyja transmisji COVID-19. Szczepmy się, testujmy i namawiajmy do tego gości z Ukrainy, których zapraszamy do naszych domów" – zaapelowała prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka. Zwróciła uwagę, że choć Ministerstwo Zdrowia potwierdza mniejszą liczbę dziennych zakażeń koronawirusem, to jednak nadal utrzymuje się ona na poziomie kilkunastu tysięcy.

"Do szpitali w całym kraju trafiają pacjenci w bardzo ciężkim stanie. Dziennie umiera kilkaset osób" – czytamy w komunikacie. Powołując się na dane Światowej Organizacji Zdrowia zaznaczono, że wojna na Ukrainie "doprowadzi do zwiększonej transmisji COVID-19, szczególnie wśród uchodźców". Wyjaśniono, że sprzyjają jej "podróże w tłumie, mieszanie się w grupach, osłabiona odporność, stres i – niestety – niski poziom wyszczepialności na Ukrainie". "Już w tej chwili docierają do nas pierwsze informacje o zakażeniach wśród osób, które uciekły przed wojną" – potwierdziła Bożena Janicka.

Wskazała, że "w przypadku uchodźców główną rolę powinien odegrać nieograniczony dostęp do testów (zaraz po przekroczeniu granicy), a potem szczepień, leczenia, leków". "Jest to istotne nie tylko dla ich zdrowia, ale także dla rodzin, które oferują uchodźcom dach nad głową" – zaznaczyła prezes PPOZ. Podkreśliła, że "nie wolno lekceważyć podstawowych zasad bezpieczeństwa". "Będąc w grupie, zasłaniajmy nos i usta, dezynfekujmy ręce" – wskazała Janicka.

"Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, zarówno naszych pacjentów, jak i uprawnionych obywateli Ukrainy, o to, aby zgłaszali się na szczepienia przeciwko COVID-19. Wojenne bestialstwo nie może przysłonić nam niewidzialnego wroga, który także próbuje odebrać nam zdrowie i życie" – wskazała Janicka. (PAP) Magdalena Gronek mgw/ joz/

Autor: PAP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.