Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 stycznia 202218:54

Lekarz online - kiedy się do niego zapisać, a kiedy potrzebna będzie wizyta stacjonarna?

Lekarz online - kiedy się do niego zapisać, a kiedy potrzebna będzie wizyta stacjonarna? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Obecnie, ze względu na trwającą nadal pandemię koronawirusa, coraz większą popularnością cieszą się konsultacje lekarskie online. Ta metoda wizyt lekarskich stała się popularna jednak nie tylko ze względu na utrudnione wizyty stacjonarne, ale również dlatego, że pozwala szybko i bezpiecznie dostać receptę lub skierowanie do innego lekarza specjalisty. Czy jednak warto zdecydować się na konsultację online z lekarzem? A jeżeli tak, to kiedy warto to zrobić?

 

Konsultacja z lekarzem online - czy warto się na nią zapisywać?

Konsultacja online może z powodzeniem zastąpić wizytę w gabinecie stacjonarnym w wielu przypadkach. Lekarz rodzinny jest w stanie zdiagnozować najczęstsze choroby nie badając bezpośrednio swojego pacjenta, a jedynie wysłuchując jakie ten ma objawy. Jeżeli więc czujesz, że zaczyna się u ciebie przeziębienie to kompetentny lekarz przyjmujący online będzie w stanie ci pomóc i faktycznie dobrze cię zdiagnozuje. W ten sposób będziesz też w stanie dostać zalecenia co do leków, jakie masz przyjmować, receptę na nie, oraz ewentualnie, jeżeli będzie potrzebne, zwolnienie L4.

Lekarz online - kiedy warto jest zapisać się na wizytę?

Na wizytę lekarską online warto się zapisać wtedy, gdy czujesz że zaczyna się u ciebie rozwijać jakaś choroba. Zamiast chodzić w takich sytuacjach do lekarza stacjonarnego, możesz wykorzystać współczesne możliwości technologiczne i skonsultować się z wybranym specjalistą bez wychodzenia z domu. Na wizytę online warto się zapisać także wtedy, gdy chce się dostać zwolnienie lekarskie lub receptę na potrzebne leki. To są takie przypadki, w których warto skorzystać właśnie z konsultacji przeprowadzanych przez internet. 

Konsultacja lekarska online - do jakich lekarzy można się zapisać?

Chcąc zapisać się na konsultacje medyczne online, wybierz specjalistę, który faktycznie będzie w stanie ci pomóc i którego będzie cechowało profesjonalne podejście do pacjenta w trakcie konsultacji. Jacy jednak lekarze przyjmują swoich pacjentów przez internet? Prawda jest taka, że można zapisać się niemal do każdego specjalisty - czy to do lekarza rodzinnego, czy też do ginekologa, urologa, dermatologa a nawet chirurga. Oczywiście nie każdą sprawę będzie można rozwiązać na odległość, ale konsultacja zawsze jest możliwa.

Konsultacje online - kiedy zdecydować się na wizytę stacjonarną?

Czasami jednak lekarz online nie będzie w stanie ci pomóc i potrzebna będzie wizyta w gabinecie stacjonarnym. Jest kilka takich sytuacji, kiedy trzeba mimo wszystko przejść się do gabinetu. Przede wszystkim, jeżeli twoje pogorszenie się zdrowia jest nagłe lub kiedy wymaga specjalistycznych badań, których nie da się przeprowadzić na odległość. Ponadto, stacjonarnie trzeba się również wybrać do lekarza wtedy, gdy to dziecko ma problemy ze zdrowiem. W takim przypadku będzie to znacznie bezpieczniejsza opcja.

Co można uzyskać przez internet?

Konsultując się przez internet można dostać konkretne zalecenia lek dotyczące tego, co trzeba zrobić, aby wyzdrowieć. Oczywiście można dostać receptę na potrzebne leki - w tym na leki antykoncepcyjne. Oprócz tego można jeszcze poprosić o zwolnienie lekarskie, jeżeli takie będzie potrzebne. Nie trzeba wychodzić z gorączką z domu, aby w dzisiejszych czasach być w stanie je dostać. Jeżeli więc chcesz, którąś z tych dwóch rzeczy, to możesz zdecydować się na konsultację online.

Jakie są zalety internetowej wizyty lekarskiej?

Jest naprawdę wiele zalet internetowych wizyt lekarskich. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o możliwości zaoszczędzenia dużej ilości czasu, który w innym przypadku musiałby być wydany nie tylko na dojazd czy dojście do gabinetu lekarskiego, ale również na czekanie w kolejce, gdyby taka się utworzyła. Oczywiście warto też mieć świadomość tego, że łatwiej jest dostać się do niektórych specjalistów właśnie przez internet, co jest dobrym sposobem na to, aby skonsultować się z takim specjalistom, na jakim najbardziej nam zależy.

Gdzie można się zapisać na wizytę online?

A gdzie można zapisać się na wizytę online do lekarza rodzinnego bądź specjalisty? W internecie funkcjonują specjalne strony, które oferują zamawianie wizyt online z najróżniejszymi lekarzami. Wystarczy więc, że wejdziesz na taką stronę i będziesz w stanie zapisać się na swoją konsultację online. Ogromną zaletą jest to, że masz wpływ na to, na którą godzinę i jakiego dnia będziesz zapisany i kiedy wizyta się odbędzie. Masz też wpływ na wybór lekarza, jeżeli na stronie dostępnych jest więcej niż jeden specjalistów danego typu.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 sierpnia 202219:30

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO]

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
fot. FB 112 Racibórz, Czytelnicy
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:34

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
28
Racibórz:

Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności6 sierpnia 202207:28

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. archiwum redakcji/M. Dmowski
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:11

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Plenerowy koncert letni na pięknie odnowionym ryneczku w Krzanowicach zgromadził sporą publiczność.

(waw)
Aktualności7 sierpnia 202219:41

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć!

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

- Mamy ogromną prośbę, abyście przyłączyli się do zabawy - konkursu, w którym możemy zdobyć 1 000 000 złotych na zabezpieczenie naszej perły architektury - apeluje fundacja Gniazdo, która opiekuje się zabytkiem.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:12

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO]

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.

red.
Aktualności7 sierpnia 202208:49

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Muzeum w Raciborzu
Kultura i edukacja7 sierpnia 202221:46

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Utalentowana raciborska wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury, występująca ostatnio na raciborskich scenach z Silesian Jazz Daughters, tym razem solo podczas letniego koncertu RCK.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Biznes6 sierpnia 202222:57

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.

Jan Ptak
Styl życia7 sierpnia 202209:37

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja6 sierpnia 202222:31

Letnie koncerty na bulwarach. Piec Duo

Letnie koncerty na bulwarach. Piec Duo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Jan Ptak, źródło: WCK
Reklama
Sport7 sierpnia 202220:14

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W ramach akcji Wakacje w powiecie Powiatowe Centrum Sportu z Raciborza zaprosiło już trzeci raz miłośników wodnej rekreacji na spływ kajakowy na trasie Racibórz – Dziergowice.

materiał nadesłany - Powiatowe Centrum Sportu
Kultura i edukacja7 sierpnia 202220:26

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/PCS
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport7 sierpnia 202214:53

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pexels.com/vedanti
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Reklama
Biznes8 sierpnia 202210:15

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.