Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 stycznia 202209:13

Raport 998. Czujka czadu uratowała życie mieszkańcom bloku przy Szpitalnej

Raport 998. Czujka czadu uratowała życie mieszkańcom bloku przy Szpitalnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwa zdarzenia podczas minionej służby odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Wojnowicach oraz w Kobyli. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 19.35 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane na ulicę Szpitalną w Wojnowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki tlenku węgla w stan alarmu. Lokatorzy opuścili mieszkanie, równocześnie rozpoczynając proces wietrzenia. Po dojeździe strażaków na miejsce ich urządzenia potwierdziły obecność czadu w atmosferze. W związku z tym wygaszony został piec centralnego ogrzewania oraz kontynuowano proces wietrzenia lokalu. Dodatkowo kontroli poddano atmosferę w pozostałych mieszkaniach. Tam obecności CO nie stwierdzono. Na miejsce został wezwany administrator, któremu zalecono dokonanie przeglądów ciągów kominowych i wentylacyjnych. Wydano także zakaz używania pieca do czasu wykonania przeglądu.

- Po raz kolejny potwierdziło się, że takie niewielkie urządzenie jak czujka czadu może uratować życie. Obecnie występuje dość dużo interwencji związanych z tym niebezpiecznym dla zdrowia i życia gazem, jednak tam, gdzie takie urządzenia są obecne udaje się zwykle uniknąć osób zatrutych oraz ofiar śmiertelnych. Tak samo było i tym razem, co jedynie potwierdza, że czujki pracują na korzyść zdrowia i życia ludzkiego – skomentował bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce dziś, 19 stycznia o godzinie 6.47 przy ulicy Brzozowej w Kobyli. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano początkowo dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie ma tzw. ławeczki kominowej, w związku z czym konieczne okazało się dodysponowanie drabiny mechanicznej z PSP Racibórz. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego i ugaszeniu palącej się sadzy. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzony został przewód kominowy, pod kątem ewentualnych spękań spowodowanych wysoką temperaturą. Kontroli poddano także atmosferę w budynku, celem wykluczenia obecności tlenku węgla. Strat materialnych oraz osób poszkodowanych nie odnotowano.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W piątek, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.