Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 grudnia 202121:30

Nowy komendant policji w Raciborzu

Nowy komendant policji w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

38-letni nadkom. Marek Ryszka od dziś pełni obowiązki I komendanta Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Do zeszłego roku kierował komisariatem w Kuźni Raciborskiej, a ostatnio był zastępcą w KPP Wodzisław Śląski. 

Nadkomisarz Marek Ryszka ma 38 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2006 roku. Od początku swojej kariery był związany z wodzisławską komendą. Pracował między innymi w pionie kryminalnym. Przez4 lata był Komendantem Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej. 20 kwietnia 2020 roku Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor dr Krzysztof Justyński powierzył ówczesnemu komisarzowi pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Dziś, 29.12., objął stery w KPP Racibórz. Dotychczasowy komendant, insp. Łukasz Krebs, po 30 latach pracy żegna się ze służbą. 7 stycznia przejdzie na emeryturę.

Dzisiaj w komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w dwóch innych śląskich jednostkach policji. Rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn z dniem 29 grudnia br.:

- powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim nadkom. Adamowi Marekwicy, który do tej pory pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji;

- powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach nadkom. Piotrowi Migaczowi, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego mysłowickiej komendy.

Rozkazy odczytał Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Sławomir Zynek, a nadinsp. Roman Rabsztyn życzył policjantom sukcesów na nowych stanowiskach służbowych. Z uwagi na panującą pandemię spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Na zdjęciu spotkanie w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, luty 2020, nadkom. Marek Ryszka odebrał gratulacje za zdobycie przez tutejszy Komisariat I miejsca w garnizonie śląskim. Nowy szef raciborskiej KPP stoi trzeci od lewej, obok niego odwołany dziś komendant ins. Łukasz Krebs, który kierował naszym garnizonem od 2015 r.

15874776791581597486kuznia13020202--

 

Były i obecny komendant policji w Raciborzu na zdjęciu z grudnia 2016, kiedy to ówczesny podkom. Marek Ryszka obejmował stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu w Kuźni Raciborskiej

55-387895

 

 

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202613:06

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112
Reklama
Aktualności2 lutego 202619:31

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO]

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
31
Racibórz:

Uchwała intencyjna Rady Miasta Raciborza dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 wywołała duże poruszenie wśród rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców miasta. Podczas spotkania z udziałem społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki, przedstawiając jednoznaczne stanowisko szkoły i podkreślając, że mimo decyzji władz, „Trzynastka” funkcjonuje, pracuje i planuje przyszłość.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202610:30

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza
Reklama
Sport1 lutego 202600:18

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO]

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.

opr. red., źródło i fot. MKS Unia Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.