Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 maja 201012:24

Lewica wierna swoim ideałom

Lewica wierna swoim ideałom - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Członkowie SLD i sympatycy lewicy spotkali się w samo południe przed pomnikiem Matki Polki. Złożyli wiązanki kwiatów i wysłuchali krótkiego referatu o ideałach i programie ich środowisk. Jedyny zgrzyt to awaria wzmacniacza. Urządzenie zasyczało i wypuściło kłęby dymu. Sytuację opanowano. Zobacz foto.

Obchody robotniczego święta organizują co roku powiatowe SLD w Raciborzu, żołnierze LWP i emerytowani funkcjonariusze policji, głównie dawni milicjanci. Ich gościem był dziś poseł SLD Tadeusz Motowidło, wiceprezydent Ludmiła Nowacka oraz członek zarządu powiatu Norbert Parys. Referat wygłosił Marian Gasilewski. Mówił, że pomnik Matki Polki symbolizuje wielopokoleniową walkę o polskość tych ziem, nawiązał do kolejnej rocznicy wstąpienia do UE a także stwierdził: - Reprezentujemy ludzi, którym bliska jest idea postępu, czynienia świata lepszym i bardziej sprawiedliwym, dla których prawa jednostki nie są tylko frazesem. Dziś idziemy ku wartościom społecznym, problemom ludzi opuszczonych i lekceważonych w konfliktach między pracodawcą i pracobiorcą, centrum a prowincją, większością a jakąkolwiek mniejszością (...). Wspólnie zbudujemy Polskę demokratyczną, Naszą Polskę.

(w)

Fotografie dawnych pochodów na 1 Maja zobaczysz TUTAJ

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.