Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 kwietnia 201009:05

Chcą kształcić rolników w Raciborzu

Chcą kształcić rolników w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kolejnym krokiem w kierunku utworzenia oddziału zamiejscowego Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia w Raciborzu było środowe spotkanie przedstawicieli powiatu raciborskiego z delegacją z wrocławskiej uczelni. Czy w naszym mieście ruszą od października studia rolnicze?

Tego jeszcze nie wiadomo. - Zmierzamy do tego, abyśmy w październiku 2010r., na inauguracji roku akademickiego, mogli zaśpiewać Gaude Mater Silesia - zapewnia prezes Towarzystwa Wspierania Wiedzy Rolniczej, któremu szczególnie zależy na otwarciu szkoły w Raciborzu.

Na środowym spotkaniu, w którym uczestniczyli starosta Adama Hajduka, wicestarosta Andrzej Chroboczek, radni powiatowi Henryk Panek i Ryszard Winiarski, prof. Jacek Lembas z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Andrzej Klimas i Lucjan Czardybon (na zdj.) z TWWR, rozmawiano z przedstawicielami władz wrocławskiej uczelni: prof. Danutą Parylak - dziekan Wydziału
Przyrodniczo-Technologicznego, prof. Urszulą Prośba-Białczyk - prodziekan ds. kierunku Rolnictwo i prof.  Adamem Szewczukiem - prodziekanem ds. rozwoju wydziału, przede wszystkim o miejscu, w którym zajęcia mogłyby się odbywać.

- W trakcie spotkania omówione zostały niektóre zagadnienia związane z działalnością ośrodka, została przedstawiona i przejrzana oferta bazy lokalowej powiatu, ustalono także następstwo zdarzeń w najbliższych tygodniach. Decyzji jeszcze nie podjęto, ale należy być dobrej myśli - informuje Lucjan Czardybon.

- Z ankiet przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Rolniczej wynika, że ok. 600 osób wyraziło zainteresowanie studiami rolniczymi w Raciborzu. Jako powiat włączamy się w działania zmierzające do utworzenia wydziału, bo chcemy by takie kształcenie było - mówił starosta Adam Hajduk przed spotkaniem z przedstawicielami wrocławskiej uczelni. Jeśli chodzi o udostępnienie miejsca, w którym zajęcia miałyby się odbywać, starosta wskazuje na sale którejś ze szkół. - W Budowlance mamy ostatnio mniejsze nabory, więc może tam można by wynając jakieś 2-3 sale na początek - wskazywał. - Być może, gdy władze uczelni zobaczą, że są nabory, to w coś w późniejszym czasie zainwestują - dodał.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.