Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202109:49

Raport 998. Pożar altanki na Brzeziu [FOTO]

Raport 998. Pożar altanki na Brzeziu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dziesięć interwencji. Działania prowadzono w Nędzy, Rzuchowie, Bieńkowicach oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 3 grudnia 2021

O godzinie 7.53 rozpoczęły się działania związane z dalszymi poszukiwaniami zaginionej z końcem listopada starszej raciborzanki. Udział w piątkowej akcji brał jeden zastęp strażaków z Raciborza oraz zastęp z Bielska-Białej, wyposażony w drona z kamerą termowizyjną. Poszukiwania trwały przez ponad dziesięć godzin. Punktem zbornym dla służb była ulica Pomnikowa w Raciborzu.

Kolejne piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.53 na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Doszło tam do potrącenia kobiety przez samochód osobowy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu parawanu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia. Starty materialne w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 100 złotych.

Sobota, 4 grudnia 2021

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 10.10 w Nędzy przy ulicy Jana Pawła II. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że drzwi są już otwarte. W związku z tym, że pod wskazanym adresem odbywała się kwarantanna domowa, strażacy weszli do lokalu po uprzednim założeniu ubrań zabezpieczających. W mieszkaniu znaleźli około 80-letniego leżącego mężczyznę. Był przytomny, jednak miał problemy z oddychaniem. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe karetki pogotowia przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Sprawdzono także atmosferę pod kątem obecności tlenku węgla. Zagrożenia jednak nie stwierdzono.

O godzinie 11.50 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Rzuchowa na ulicę Pszowską, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy lancy kominowej. Po ugaszeniu ognia sprawdzono przewód kominowy przy pomocy kamery termowizyjnej. Dokonano także kontroli atmosfery pod kątem obecności czadu w atmosferze.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.58 w Budziskach na ulicy Szkolnej. Doszło tam do zdarzenia drogowego, w wyniku którego samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Do akcji skierowano jeden zastęp strażaków. Ich działania polegały na zabezpieczeniu wycieków substancji ropopochodnych oraz usunięciu plam z jezdni.

Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP Racibórz, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jego sprawcą był 62-letni mężczyzna kierujący peugeotem. Został ukarany mandatem karnym za nieprawidłowo wykonany manewr wymijania.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.19 na skrzyżowaniu Jana Pawła II-Opawska-Bogumińska w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: VW passata i opla merivy. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu plam substancji ropopochodnych z jezdni. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano na kwotę 35 000 złotych.

Niedziela, 5 grudnia 2021

Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały o godzinie 14.56 na teren ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o pożarze jednej z altan. Po dojeździe zastępów na miejsce przystąpiono do działań. Polegały one na ugaszeniu pożaru. Dokonano także kontroli obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Wartość strat materialnych oszacowano na 30 000 złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na 100 000 złotych. Przyczyną pojawienia się pożaru było prawdopodobnie zapalenie się drewnianych elementów w związku z wysoką temperaturą przewodu kominowego. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 15.04 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP prowadziły działania w Bieńkowicach przy ulicy Rzemieślniczej. Był to tak zwany izolowany przypadek medyczny. W związku z brakiem wolnej karetki pogotowia do pomocy ok. 60-letniemu mężczyźnie wysłano strażaków. Ci po dojeździe udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Konieczne było jednak wezwanie śmigłowca LPR. W związku z tym strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania. Pomogli także w transporcie mężczyzny do śmigłowca, który przetransportował chorego do szpitala.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 21.18. Dwa zastępy PSP pognały na ulicę Ogrodową w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że mieszkająca w lokalu kobieta znajduje się pod innym adresem. W związku z tym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 6 grudnia 2021

O godzinie 4.11 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Rybnicką w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja z systemu wykrywania pożarów z jednego z chronionych obiektów. Po sprawdzeniu miejsca zagrożenia nie stwierdzono, w związku z czym strażacy wrócili do bazy.

Autor: red., fot. OSP Brzezie, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Aktualności24 maja 202212:59

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej

Interwencje radnych. Korki na Rybnickiej i wyrwa na Katowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Racibórz:

Radny Piotr Klima na komisji budżetowej o przeciągające się prace na Rybnickiej, radna Szukalska o jakość prac na Katowickiej.

(greh)
Aktualności24 maja 202218:07

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą

Groził śmiercią dwóm raciborzankom. Zatrzymano go w Kostrzynie nad Odrą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dzięki wzorowej współpracy i szybkiemu przepływowi informacji między Komendą Powiatową Policji w Raciborzu a Komisariatem Policji w Kostrzynie nad Odrą zatrzymano poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna usłyszy również zarzut gróźb karalnych kierowanych do dwóch mieszkanek Raciborza oraz będzie się tłumaczył za nielegalne posiadanie amunicji i przedmiotu przypominającego broń palną.

KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202209:13

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa

Raport 998. Czarny dym nad Eichendorffa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP ponownie nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem siedem interwencji. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Janusz Tlon, Adam Białuski
Reklama
Aktualności24 maja 202218:56

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę

Biegły zmienił zdanie. Sąd uniewinnił maszynistę pociągu, który potrącił w Nędzy 84-letnią kobietę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Sprawa dotyczy śmiertelnego wypadku z 7 grudnia 2018 r., a jest głośna od lutego zeszłego roku, kiedy to w raciborskim sądzie zapadł wyrok skazujący maszynistę Kolei Śląskich.

red.
Aktualności24 maja 202210:44

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO]

Jeden kamień, trzy majątki i trzech grafów. Pamiątka po starych czasach w nowej aranżacji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Powiat:

Niecałą godzinę zajęło wykonanie nowego zagospodarowania małego skrawka pola na granicy gminy Pietrowice Wielkie i Rudnik. Niegdyś stykały się tu trzy majątki ziemskie i spotykali – jak to mówiono - grafowie.

(waw)
Reklama
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności24 maja 202212:17

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi

Radna Szukalska o prezydencie Polowym: najpierw nabroi a potem się boi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Nie maleję napięcie pomiędzy prezydentem Dariuszem Polowym a rządzącą większością w Radzie Miasta. Główny majowy temat sesji to spółki miejskie.

(greh)
Reklama
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Aktualności24 maja 202212:51

Komisje Rady Miasta - Konieczny jak tarcza Polowego

Komisje Rady Miasta - Konieczny jak tarcza Polowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Prezydent Dariusz Polowy i jego zastępca Dawid Wacławczyk nie pojawili się na majowych komisjach gospodarki i finansów. Na pytania radnych odpowiada wiceprezydent Dominik Konieczny, tym razem w kwestii proponowanych zmian budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności25 maja 202209:08

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/umsiedlungen
Aktualności25 maja 202211:15

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Wzrost stawki WIBOR zwiększył nominalne zadłużenie powiatu raciborskiego o 4 mln zł! Na kolejnej sesji radni będą decydować o zwiększeniu wydatków na obsługę zadłużenia. - Niestety, kosztem innych zadań - przyznaje starosta Grzegorz Swoboda. 

(waw)
Reklama
Aktualności25 maja 202208:15

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.