Ważny komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Informacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Katowicach o zmianie sposobu prezentacji danych pomiarowych dotyczących jakości powietrza.
Jak informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach, dane pomiarowe zamieszczane dotychczas na stronie internetowej http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/dane-pomiarowe nie są obecnie dostępne.
GIOŚ prosi o korzystanie z danych w zakresie monitoringu jakości powietrza prezentowanych na Portalu Jakości Powietrza GIOŚ w zakładce Informacje Regionalne (Portale Regionalnych Wydziałów Monitoringu Środowiska) - http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/rwms/12.
Na przedmiotowej stronie znajdują się:
- aktualności dotyczące bieżących spraw związanych z monitoringiem powietrza,
- powiadomienia o ryzyku i przekroczeniach poziomu informowania i alarmowego,
- komunikaty techniczne (m.in. o awariach urządzeń pomiarowych czy stacji),
- bieżące dane pomiarowe (Aktualne wyniki pomiarów ze stacji zlokalizowanych w województwie, odświeżane na bieżąco),
- prognozy zanieczyszczeń powietrza (Prognozy zanieczyszczeń powietrza w województwie śląskim),
- ostrzeżenia (Informacje o niedawnych wysokich stężeniach zanieczyszczeń powietrza),
- stacje monitoringu jakości powietrza (Mapa stacji monitoringu jakości powietrza w województwie śląskim),
- publikacje (Publikacje urzędowe oraz prace wykonane na zlecenie GIOŚ dotyczące województwa śląskiego).
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach zaprasza do korzystania z portalu, który może być kompleksowym źródłem informacji o jakości powietrza zarówno lokalnie, jak i w skali całego kraju.
Dane nt. jakości powietrza w Raciborzu można znaleźć także [TUTAJ]
![Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Upadek z konia w Krzyżanowicach. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762096425575178123-857076683555749-491138931647628598-n-2-.jpg)
![Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762173840zrzut-ekranu-2025-11-3-o-13-43-43-.png)












![Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] Unia Racibórz trzy punkty na koncie wita po dublecie Witta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762106874gre01366-.jpg)





![Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762158760bw-59-of-172-.jpg)
![Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762160224zrzut-ekranu-2025-11-3-o-09-53-20-.png)




![Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762183611lw-14-of-110-.jpg)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz