Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 202116:47

Tony ubrań a na finał Michał Wiśniewski, czyli szafowanie w Raciborzu

Tony ubrań a na finał Michał Wiśniewski, czyli szafowanie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Cel szczytny - leczenie chorującej na SMA 15-miesięcznej Adelki Motenko z Warszawy. Zebrano 2,8, a potrzeba jeszcze ponad 4,5 mln zł. Ambasadorem akcji jest Michał Wiśniewski, lider Ich Troje. Piosenkarz około 15.30 pojawił się dziś na pl. Długosza.

Miał być o około 13.00, dotarł dwie i pół godziny później, prosto ze stolicy. Czekali wolontariusze akcji, osoby, które przyniosły ubrania oraz grupka fanów. Michał Wiśniewski z każdym zrobił sobie zdjęcia, a z dwójką małych raciborzan nawet zaśpiewał piosenkę (patrz wideo). Wszystko to w ramach raciborskiego finału "Szafowanie dla Adelki".

"Szafowanie" polega na opróżnianiu szaf ze zbędnych ubrań, nadających się jeszcze do użytku. Zysk z ich sprzedaży trafia na konto fundacji Siepomaga.pl, a ta z kolei wspiera swoich podopiecznych. Sosnowiec zebrał 98 ton, a Rybnik 28 ton. Ile uda się zgromadzić w Raciborzu. Tego wkrótce się dowiemy. Zbiórka trwa do 17.00.

Raciborski finał to pospolite ruszenie organizacji oraz ludzi dobrej woli, nie tylko z Raciborza, ale i okolicznych miejscowości, m.in. Nędzy. Za akcją stoi Fundacja Po Pierwsze. Włączyły się: Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości", TEB Edukacja, OSP Markowice, Miasto Racibórz, Huzarska Dolina oraz Sara Kalisz (grupa licytacyjna na FB).

Autor: red., fot. K. Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.