Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 września 202108:16

Zmarł Florian Burek, wieloletni nauczyciel Mechanika

Zmarł Florian Burek, wieloletni nauczyciel Mechanika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Z przykrością zawiadamiamy, że 27 września zmarł Florian Burek. Pracował w „Mechaniku” w latach 1964 – 1995 jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, głównie automatyki - podało CKZiU nr 2 Mechanik.

W 1957 r. ukończył Technikum Przemysłowo – Pedagogiczne w Kluczborku, następnie Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Katowicach. Już w trakcie studiów zaproponowano mu pracę w Technikum Mechanicznym w Raciborzu. Powierzono mu zadanie prowadzenia i rozwijania nowego kierunku nauczania: aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka przemysłowa. Był współtwórcą, tworzonej od podstaw, pracowni automatyki. Pan Florian Burek przez 13 lat (1964 do 1977) opiekował się samorządem szkolnym. Ponadto podejmował liczne działania promujące nowatorskie pomysły techniczne u uczniów. Był opiekunem wielu prac Szkolnego Klubu Techniki i Racjonalizacji przy ZSM w Raciborzu, który zajął w krajowej rywalizacji III miejsce w roku 1978/79, a rok później – II. Był przewodniczącym Szkolnej Rady Turnieju Młodych Mistrzów Techniki. Opiekował się pierwszą pracownią komputerową opartą na komputerach ELWRO Junior. Za swoją pracę Florian Burek otrzymał: Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania – w latach 1975, 1972, 1978 oraz Złoty Krzyż Zasługi – w 1978 roku. Bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia - podali w nekrologu dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie CKZiU nr 2 Mechanik.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek o godz. 10.00 w kościele pw. św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu – Brzeziu.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202518:51

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu powstaje niezwykła przestrzeń – „spirala czasu” z irysów. Projekt, który otrzymał wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie się nowym ogrodniczym sercem Zaczarowanego Ogrodu, przyciągając miłośników natury i botanicznych opowieści.

waw
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.