Park kulturowy Stare miasto w Raciborzu. Warsztaty w Muzeum

23 września w muzeum odbyły się interdyscyplinarne, otwarte warsztaty dla mieszkańców Raciborza, wspomagające samorząd i mieszkańców w pracach dotyczących projektu pn. "Park kulturowy. Stare miasto w Raciborzu".
Spotkanie prowadziły: Irena Kontny - historyczka sztuki, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach, pracownik Instytutu Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach oraz Małgorzata Tkacz-Janik specjalistka ds. dziedzictwa niematerialnego, kulturoznawczyni, pracownik Instytutu Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach. Miało na celu wzmocnienie dialogu samorządu i mieszkańców na temat wspólnotowej partycypacji w planowanym utworzeniu w centrum Raciborza parku kulturowego.
Miasto Racibórz, przypomnijmy, przystąpiło do prac nad jego utworzeniem w grudniu 2019 r. Celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta. Obecnie zespół ds. utworzenia parku uzgadnia treść uchwały ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Ciągle trwa też dialog samorządu z mieszkańcami. Aktualny projekt uchwały o parku kulturowym jest dostępny TUTAJ. Projekt uchwały ma zostać poddany pod głosowanie Rady Miasta Racibórz już w grudniu 2021 r.




















![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)











![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)





















![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz