Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 września 202116:36

Zamek Piastowski zaprasza na szkolne zwiedzanie z przewodnikiem

Zamek Piastowski zaprasza na szkolne zwiedzanie z przewodnikiem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Wzorem lat ubiegłych, Zamek Piastowski w Raciborzu organizuje w trakcie roku szkolnego 2021/2022 oprowadzanie z przewodnikiem po dawnej piastowskiej siedzibie.

- W trakcie trwającego około 60 minut zwiedzania zajrzymy m. in. do śląskiej Sainte Chapelle, czyli kaplicy zamkowej (dowiemy się dlaczego otrzymała wezwanie angielskiego męczennika – biskupa z Canterbury), poznamy księcia Mieszka IV Laskonogiego (wyjaśnimy skąd u księcia wziął się taki przydomek) a także usłyszymy o tajemniczym przejściu, które zaczyna się na zamku (dokąd prowadziło i co się z nim stało, tego dowiemy się już na miejscu w trakcie zwiedzania zamku) - zachęca Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

- To tu na zamku w Raciborzu nasze marzenia z dzieciństwa mogą się ziścić! Tutaj poznamy księcia, przymierzymy szaty księżniczki, zostaniemy królem a nawet rycerzem. Zwiedzając zamek zajrzymy też do Śląskiego Sherwood a także odwiedzimy jedyną w Polsce tak wszechstronną wystawę o więziennictwie. Zobaczymy także unikalne modele dawnych okrętów żaglowych, wykonane przez raciborzanina Wolfganga Beracza - informuje dyrektor Krystyna Niklewicz.

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy! Na zakończenie zwiedzania, wszyscy chętni będą mogli zaopatrzyć się w tak lubiane zarówno przez najmłodszych, jak i nieco starszych pamiątki i gadżety związane z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu i Powiatem Raciborskim (m. in. magnesy, kubeczki, notesiki, giętkie ołówki, długopisy, układanki, mapki czy publikacje książkowe), które będzie można zakupić w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej.

- Chętne szkoły do zwiedzania zamku łącznie z kaplicą lub też samej kaplicy mogą się kontaktować z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu wysyłając e-mail na: [email protected] lub telefonicznie, kontaktując się bezpośrednio z zamkowym Punktem Informacji Turystycznej +48 32 700 60 52. Koszt zwiedzania wynosi 8,00 zł od osoby (cena biletu ulgowego dla ucznia). Co ważne, w cenie biletu jest wliczony Przewodnik. Na życzenie wystawiamy również faktury - dopowiada dyrektor Krystyna Niklewicz.

Autor: Zamek Piastowski, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202518:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Podczas weekendu nie brakowało sportowych emocji. Grały ligi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport26 października 202523:17

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO]

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W XII kolejce trzeciej grupy klasy okręgowej drużyna Unii Racibórz rozegrała mecz wyjazdowy, choć tym razem nie musiała ruszać w daleką podróż. Spotkanie z LKS Gamów odbyło się na stadionie przy ulicy Łąkowej w Raciborzu, gdzie ekipa ze Srebrnej zmierzyła się z zespołem, który swoje domowe mecze rozgrywa właśnie na obiekcie Rafako.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 października 202522:11

Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO]

Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

W sobotę, 25 października na boisku przy ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie B klasy podokręgu Racibórz, w którym miejscowa Stal podejmowała drużynę z Pszowa. Pogoda dopisała, a na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców, liczących na emocjonujące widowisko. Od pierwszego gwizdka było widać, że obie ekipy przyjechały po trzy punkty - mecz rozpoczął się w szybkim tempie, a akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.