Radny Fica apeluje o ścieżki rowerowe na Nowych Zagrodach

Żeromskiego, Słowackiego, Ocicka, Pszczyńska, Żorska, al. O. Johannesa Leppicha - radny Marcin Fica widzi tu ścieżki rowerowe. Prezydentowi opisał swój pomysł. Dostał też odpowiedź.
- Zwracam się o wykonanie w ramach remontów bieżących ścieżki rowerowej wzdłuż chodnika przy ulicy Żeromskiego na odcinku od ulicy Słowackiego do ulicy Warszawskiej wraz z połączeniem ze ścieżką rowerową przy tej ulicy i oświetleniem tego połączenia. W ramach remontu chodnika w poprzednich latach przy tej ulicy został wykonany przejazd przez ulicę Szczęśliwą. Zwracam się też o remont chodnika i budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Pszczyńskiej, od ulicy Mysłowickiej do ulicy Żorskiej wraz z budową ciągów pieszo-rowerowych przez ulice: Ocicką, Pszczyńską, Żorską i połączenie ze ścieżką rowerową przy ulicy Mariańskiej, a w dalszym etapie połączenie wzdłuż ulicy Żorskiej z ścieżką rowerową przy kościele do al. o. Leppicha wraz z oświetleniem tych ciągów jak i oświetlenia tego odcinka drogi - czytamy w interpelacji rajcy.
- Wykonanie ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż chodnika przy ulicy Żeromskiego nie zostało uwzględnione w budżecie miasta w 2021 r. W pasie drogowym ulicy Pszczyńskiej brak jest możliwości wykonania ciągu pieszo-rowerowego. Szerokość chodnika, bez uwzględnienia poszerzenia między drzewami, wynosi 2,00 m., natomiast szerokość ciągu pieszo-rowerowego powinna wynosić min. 3,50 m. Połączenie ścieżki rowerowej przy ul. Mariańskiej z Aleją Ojca Lepicha poprzez ulice Ocicką i Żorską wraz z przynależnym oświetleniem tego połączenia zostanie rozważone do wykonania w późniejszym czasie - odpowiedział prezydent Dariusz Polowy.
![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)




![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)







![Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] Seria interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17737345191773257937img-6577-2-.jpg)




































Komentarze (0)
Dodaj komentarz