Szkoły ponadgimnazjalne mają się dobrze

- Możemy pochwalić się dobrą polityką, jeśli chodzi o oświatę ponadgimnazjalną. Powiaty ościenne nam zazdroszczą, że uczniowie uciekają im do nas. I to nie chodzi tylko o głubczyckie, ale także m.in. o kędzierzyńsko-kozielskie - mówił starosta Adam Hajduk na Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Starosta stwierdził, że taką sytuację zawdzięczamy dbałości o szkolną bazę oraz dobrej kadrze. - Kadrę mamy niezłą, o czym świadczy m.in. zdawalność matur - usłyszeli od niego radni.
Dzięki dużemu zainteresowaniu uczniów naszymi placówkami ponadgimnazjalnymi powiat nie musi dopłacać do ich prowadzenia. - Szkoły mają duże obłożenie, a dzięki temu mamy dobre subwencje. Nie musimy dopłacać do bieżącej działalności, a jedynie do remontów czy inwestycji - poinformował starosta radnych.
JaGA


![Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1668335352tauron-dystrybucja-5-.jpg)














![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)






![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)

















![A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776717470photo-49-z-50-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany