Prezydent Raciborza na kongresie Impact 21

Trzy sceny, prawie 300 gości poruszających się w 15 obszarów tematycznych, takich jak zmiany klimatyczne, cyfryzacja, ochrona zdrowia, czy odbudowa gospodarki po pandemii. Tym był tegoroczny Impact – kongres gospodarczo polityczny poświęcony wyzwaniom nowej rzeczywistości.
W wydarzeniu 13 maja udział wziął prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Włodarz Raciborza został zaproszony do panelu poświęconego perspektywom samorządów w kontekście Krajowego Programu Odbudowy. W dyskusji udział wzięli m.in.: wicepremier Jarosław Gowin oraz samorządowcy: wiceprezydent Chełma Janusz Cieszyński, wiceprzewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Henryk Borczyk i wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk.
- Krajowy Plan Odbudowy to realna szansa dla samorządów, które są najbliżej mieszkańców i doskonale znają ich potrzeby. Gminy to właściwy poziom do którego powinny być kierowane te fundusze i właśnie tu powinno następować ich rozdysponowanie. Zawsze powtarzam, że nie da się przecenić wartości budowania relacji i pozycji. A dzięki takim działaniom jak mój udział w Impact Racibórz wraca do ogólnopolskiej polityki. Raciborski głos znowu wybrzmiał na tej kluczowej dla finansów samorządów arenie - stwierdził prezydent Dariusz Polowy.

![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)
![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)
![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)



















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz