Wojnowickie spotkanie w ogrodach

Wojnowicki pleban ks. Piotr Bekierz tradycyjnie zaprosił dziś mieszkańców swojej parafii do farskiego ogrodu. Dzieci szukały jajeczek i dostawały w nagrodę słodycze, a starsi licytowali przedmioty w aukcji charytatywnej na rzecz dwójki chorych dzieci. Zebrano prawie tysiąc złotych.
Pogoda dopisała więc w ogrodzie plebana pojawiła się spora grupa mieszkańców. Za drobną opłatą mogli skosztować farskiej cytrynówki a potem wziąć udział w aukcji przedmiotów na rzecz chorych dzieci - kilkunastomiesięcznej Malwiny, która wymaga kosztownej terapii oraz Mateusza, ucznia IV klasy, czekającego w Łodzi na operację serca.
- Kiedyś ktoś siedzi na święta przy stole z teściową i żoną, nie ma czasu myśleć, musi godać, ja siedziałem sam i wymyśliłem licytację - tłumaczył ks. Piotr Bekierz. Chętnych do podbijania cen za zająca z jajkami, obraz z papieżem i widokiem kościoła, koszyk słodkości, piłkę i kalendarz graczy Polonii Bytom (jej kapitan Jacek Trzeciak na co dzień mieszka w Wojnowicach) oraz portfel i karmelitańskie świeczki nie brakowało. Zebrano około tysiąca złotych.
Sporo frajdy miały też dzieci. W trawie rozrzucono małe jajka. Za ich zebranie najmłodszych obdzielano czekoladami.
(w)



















































![Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774878680img-20260330-140336-.jpg)

























![Kolejne zielone pracownie w powiecie raciborskim, wsparcie dla policji i spółdzielni energetycznych - regionalne informacje ekologiczne [WIDEO] Kolejne zielone pracownie w powiecie raciborskim, wsparcie dla policji i spółdzielni energetycznych - regionalne informacje ekologiczne [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774896039wfosigwkatowice-0137-.jpg)















![Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775033214dsc-6165-duz-y-.jpeg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany