Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 kwietnia 202108:47

Czesi luzują pandemiczne obostrzenia

Czesi luzują pandemiczne obostrzenia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Czeski rząd zdecydował w czwartek o stopniowym uwolnieniu obowiązujących restrykcji. W poniedziałek mają zostać otwarte plenerowe galerie, a od 3 maja większość sklepów i usług. Zapowiedziom towarzyszy zastrzeżenie, że nie mogą pogorszyć się warunki epidemiczne.

Jeżeli do 26 kwietnia nie pogorszą się dane związane z pandemią, to 3 maja będą mogły zostać otwarte zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy detaliczne, galerie i muzea dla indywidualnych zwiedzających. W tym samym czasie mają zostać otwarte sanatoria, ale tylko dla osób, które wymagają opieki po przebytej chorobie Covid-19.

Od 3 maja będą możliwe odwiedziny w salonach kosmetycznych dla czworonożnych pupili. Kolejne fazy odchodzenia od restrykcji będą związane z liczbą nowo zakażonych na 100 tys. mieszkańców w ciągu 7 dni. Rząd przyjął zasadę, że o planowanych zmianach będzie informować w poniedziałki, a w czwartki, w zależności od sytuacji epidemicznej, plany będą potwierdzane.

Osobne regulacje dotyczą szkolnictwa. 26 kwietnia do klas wrócą uczniowie szkół średnich i będą umożliwione treningi dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach po 6 osób. Tydzień później zaczną uczyć się w klasach starsze roczniki szkół średnich, a uprawiający sport będą mogli spotykać się w grupach dwudziestoosobowych. 

Sytuacja pandemiczna w Czechach poprawia się od kilku tygodni. W środę zanotowano 2942 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To najniższy wynik od 30 września 2020 r. Zmniejsza się także liczba pacjentów w szpitalach. W środę hospitalizowanych z Covid-19 było 3909 osób. Najmniej od połowy października ubiegłego roku. Na oddziałach intensywnej terapii jest 862 pacjentów. Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

Autor: PAP, fot. vlada.cz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202500:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Miniony weekend w regionie nie poskąpił piłkarskich emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.