Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 kwietnia 202108:43

Na tym etapie rząd nie przewiduje wyboru szczepionki przez pacjenta

Na tym etapie rząd nie przewiduje wyboru szczepionki przez pacjenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Na tym etapie szczepień nie przewidujemy, aby pacjent sam mógł wybrać, którym z preparatów zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19 - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreślił, że wszystkie dostępne na naszym rynku szczepionki są bezpieczne i skuteczne.

Wiceminister zdrowia pytany był w czwartek w TVP Info czy senior może wybrać, jakim preparatem będzie zaszczepiony przeciw COVID-19. "W tej chwili na tym etapie nie przewidujemy, aby pacjent wybierał sobie daną szczepionkę" - odpowiedział Kraska.

Przypomniał, że obecnie dla osób powyżej 70. roku życia są przeznaczone dwa produkty: szczepionki firmy Pfizer i Moderna, dla pozostałych grup wiekowych cztery preparaty: AstraZeneca, Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson.

Wskazał, że pacjent otrzymuje taką szczepionkę, jaka w danym momencie jest w punkcie szczepień. "Wszystkie te preparaty, które są dostępne na naszym rynku, są bezpieczne i skuteczne, są dopuszczone przez Europejską Agencję Leków. Każdy preparat powoduje to, że nie będziemy przechodzili, nawet jeśli ulegniemy zakażeniu, choroby w sposób ciężki" - podkreślił wiceminister.

Odniósł się też do pytania o to, czy możliwe jest otrzymanie pierwszej dawki szczepionki jednym preparatem, a drugiej innym. Zaznaczył, że sprawa ta była bardzo szczegółowo analizowana. "Z tego, co widzimy, firmy nie rekomendują, aby łączyć między sobą preparaty dwóch różnych firm, także Światowa Organizacja Zdrowia takie sposobu podania i takiego cyklu szczepień" - powiedział Kraska. (PAP) Danuta Starzyńska-Rosiecka dsr/ dki/

Autor: PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport27 czerwca 202623:54

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO]

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W prawdziwie tropikalnych warunkach rozegrano finałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej na sezon 2026/2027. Słupki rtęci przekraczały 30 stopni Celsjusza, a dodatkowym przeciwnikiem dla piłkarzy był palący bezlitośnie słońcem upał. Mimo wymagających warunków zarówno Start Pietrowice Wielkie, jak i KS 1905 Krzanowice zameldowały się na boisku przy ulicy Krawieckiej, gotowe do walki o jedno z najważniejszych zwycięstw w sezonie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.