Raciborzanin pierwszy na NPC Worldwide International Poland Championships

Trzecia edycja festiwalu kulturystycznego odbyła się tydzień temu w Warszawie. To eliminacje do Mistrzostw Świata NPC Worldwide 2021 w Atlancie. W debiutach 90 kg można było zobaczyć pochodzącego z Raciborza Jarosława Janika (na zdj. w środku).
Raciborzanin, dziś mieszkaniec Opola, wygrał rywalizację. Startowało sześciu zawodników - czterech Polaków i dwóch Niemców. Gratulujemy. - Jestem z urodzenia raciborzaninem. Sportem zajmuję się od dziecka. Kulturystyką, tematyką związaną z żywieniem, dietetyką, suplementacją sportową oraz treningami na siłowni od ponad 13 lat. Po zakończeniu szkoły średniej wszystkie moje decyzje działania w kwestii rozwoju osobistego zmierzały właśnie w tym kierunku. Od ponad 10 lat jestem trenerem personalnym i dietetykiem sportowym, w branży znanym jako Trener Captain America - mówi naszej redakcji.
- Przygotowania do zawodów trwały tak naprawdę od ponad 3 lat. Wynikało to z dużych zmian wagi. Praktycznie przybrałem 23 kg, by potem móc zacząć prawie 100-dniowy okres przygotowań do zawodów, które zakończyłem z pierwszą lokatą, odbierając nagrodę za pierwsze miejsce z rąk Roberta Piotrkowicza, człowieka, który zainspirował mnie do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Przygotowania, jak w każdej dyscyplinie sportowej, były dużym wyzwaniem. Dyscyplina, reżim dietetyczny, 2-3 treningi każdego dnia, 7-8 posiłków dziennie co 2,2-3 h, 7-8 litrów płynów, wiele godzin spędzonych nie tylko na siłowni, ale przede wszystkim w kuchni i przed lustrem. Na 3 tygodnie przed startem mój udział w zawodach stanął pod dużym znakiem zapytania z racji poważnej kontuzji dłoni i zakażenia - opisuje.
Zdjęcia i wideo znajdziecie na jego FB
![Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776516925img-20260418-134623-.jpg)




![Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1668335352tauron-dystrybucja-5-.jpg)





![Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177641026055-930770-2-.jpg)
![Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776525486673873121-1567169222083568-1005105512662217864-n-.jpg)






![Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776549809img-20260418-182859-.jpg)







![Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776412378s-niadanie-biznesowe-rig-1-.png)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany