Poprawa bezpieczeństwa na drogach priorytetem powiatu

Poprawa bezpieczeństwa na drogach to jeden priorytetowych celów i regularnych zadań Powiatu Raciborskiego, który po raz kolejny zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach o wsparcie finansowe dla swych inwestycji drogowych - informuje Starostwo Powiatowe.
Tym razem w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 wnioskowano o ujęcie sześciu zadań do realizacji na terenie Powiatu Raciborskiego w ciągu drogi krajowej nr 45:
- Przebudowa skrzyżowania DK 45 z DW 916 i drogą gminną przy ul. Opawskiej w Raciborzu (dobudowanie odrębnych pasów ruchu tj. prawoskrętu z ul. Bogumińskiej w ul. Opawską oraz z ul. Opawskiej w ul. Jana Pawła II w celu usprawnienia przejazdu i poprawienia przepustowości);
- Wykonanie sygnalizacji świetlnej tzw. wzbudzanej w okolicy ZSP nr 4 przy ul. Bojanowskiej w Raciborzu (dzielnica Studzienna);
- Wykonanie sygnalizacji świetlnej tzw. wzbudzanej w okolicy SP przy ul. Makuszyńskiego w Raciborzu (dzielnica Sudół) - na zdj.;
- Budowa chodnika w ciągu drogi krajowej DK 45 na odcinku od tablicy informującej z nazwą miejscowości Tworków do skrzyżowania ul. Bolesławskiej i Raciborskiej w Tworkowie;
- Budowa chodnika w ciągu drogi krajowej na odcinku od skrzyżowania z DP 3507S w kierunku Krzyżanowic wraz z doświetleniem przejścia/sygnalizacją wzbudzaną w obrębie tego skrzyżowania;
- Budowa ciągu pieszego w ciągu ul. Kwiatowej w Raciborzu.
![Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17623270451762276274img-9365-.jpg)


![Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176242173306-05112025-budowa-mostu-drogowego-md1-2-.jpg)


![Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762375080zrzut-ekranu-2025-11-5-o-21-37-35-.png)




![Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762326542szlak-glubczyckich-ruin-koscielnych-.jpg)







































Komentarze (0)
Dodaj komentarz