Pierwsza tura szczepień w gminie Krzanowice

W gminie Krzanowice odbyła się pierwsza tura szczepień ochronnych przeciwko COVI-19. 120 mieszkańców otrzymało szczepionkę Pfizer-BioNTech.
Pierwszą dawką szczepionki Pfizer-BioNTech zostało zaszczepionych 120 mieszkańców. Punkt mobilny, ze względu na przerwę w dostawie energii elektrycznej, został przeniesiony z MOK Krzanowice do budynku straży OPS Krzanowice. Świadczenia związane z udzieleniem szczepień ochronnych realizowane były w formie mobilnej przez podmiot leczniczy SZPAKMED sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej. Szczepienia przebiegały bez utrudnień. W prawidłowym przebiegu akcji pomagali strażacy miejscowego OSP, którzy m.in. pilnowali porządku oraz kierowali ruchem. Ponadto pracowników tutejszego magistratu pomagali w wypełnianiu kwestionariuszy czy ankiet. Dla osób, które nie mogły zorganizować sobie dojazdu do punktu szczepień urząd zapewnił transport.
Osoby chcące zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień - SZPAKMED, mogą zarejestrować się internetowo na stronie www.szpakmed.pl, zakładka Szczepienia - jest tam dostęp do Systemu Elektronicznego zapisu na Szczepienia.
Przypominamy, że w przypadku szczepień rejonizacja nie obowiązuje. Osoby chcące się zaszczepić mogą w tym celu udać się do punktu szczepień zlokalizowanym w sąsiedniej gminie lub mieście. W tym celu należy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki o punktach szczepień i wskazać dogodną dla siebie lokalizację - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
W Urzędzie Miejskim w Krzanowicach działa telefoniczny punkt informacyjny dot. szczepień i transportu do punktów szczepień, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 pod numerem telefonu 32 410 82 02 wew. 120. Infolinia dla osób, które chcą uzyskać informację na temat szczepień lub szczepionek – 989.
Aktualne informacje o szczepieniach dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie
![Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] Próba porwania dziecka w Brzeziu? Wśród rodziców krąży alarmujący komunikat, sprawę bada policja [AKTUALIZACJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1727713802137589-.jpeg)







![Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] Utrudnienia i zmiana organizacji ruchu na drogach powiatowych w rejonie Eko-Okien [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752138056zdjecie-eko-okna-4-.jpg)
![Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] Procesja na św. Urbana w Brzeziu – tradycja i duchowa wartość [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779547823dsc-3054-.jpg)
![Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] Utrudnienia w ruchu w Raciborzu w związku ze ślubowaniem klas mundurowych [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779519446do-medio-w-1-.jpg)



![Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] Przyjechali na ścięcie, wyjechali z punktem. Niespodzianka przy Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779490430photo-45-z-49-.jpg)







![Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] Bój o utrzymanie z ogromnymi emocjami. Buk Rudy wywozi bezcenne punkty z Markowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779563110gre06571-.jpg)



















![Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] Dzień pierwszy VI edycji Turnieju Małych Bajtli za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779578644photo-66-z-97-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany