Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202114:54

Briefing obywatelski w sprawie parku przy Ogrodowej

Briefing obywatelski w sprawie parku przy Ogrodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborski ekolog Bogusław Siwak zwołał dziś na ul. Ogrodową zwolenników przekształcenia terenu w park. Zaplecze dawnego przedszkola to dziś teren prywatny. Siwak chce, by odkupiło go miasto.

Bogusław Siwak informuje, że "jest deweloper, który od około trzech tygodni kręci się w sprawie tej działki, aby ją odkupić pod zabudowę". Przypomina, że już od roku apeluje o odkupienie terenu przez miasto, najpierw do prezydenta Dariusza Polowego, teraz także do wiceprezydenta Dawida Wacławczyka, radnych i starosty. W czwartek wystąpił kolejny raz na komisji gospodarki miejskiej. Popiera go jej przewodniczący Piotr Klima. - W tym nasz szczególny apel do blisko związanej z Raciborzem firmy Eko-Okna, aby jeżeli jest taka możliwość i wola, pomogła finansowo Urzędowi Miasta Racibórz według próśb mieszkańców Raciborza w odkupieniu tej działki pod nowy naturalny park miejski - dodaje Siwak.

Na komisji ostrzegał, że jeśli teren kupi deweloper, "to urządzi mieszkańcom tamtego obszaru prawdziwe piekło!". - Chcecie budować boiska, robić remonty. Róbcie to, ale słuchajcie też próśb mieszkańców! - apelował do radnych.

Czytaj także Na ręce prezydenta trafiła petycja w sprawie Ogrodowej, pl. Długosza, Wierzyńskiego oraz Bema

Głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner. – Czy miasto poczyniło jakiekolwiek kroki w kierunku ewentualnego pozyskania tego terenu? – dociekał. – Traktuję pana pytanie jako typową zaczepkę. Jeśli wie pan jaki jest plan zagospodarowania i zna pan historię sprzedaży, to wie pan jakie są uwarunkowania. Oczekiwanie od prezydenta, gdy nie ma środków w budżecie na ten cel, odbieram jako działanie nie mające sensu. Złożyliście tyle przydatnych zmian do budżetu, a tego nie przewidzieliście – ironizował wiceprezydent Dominik Konieczny.

Treść petycji dostępna [tutaj]

Autor: opr. red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Aktualności29 października 202513:39

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 29 października, w godzinach porannych na terenie zaplecza Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu przeprowadzono rozbudowane manewry służb ratunkowych. Scenariusz zakładał poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia, która po utracie panowania nad pojazdem uderzyła w budynek szpitalny, powodując pożar i liczne obrażenia wśród osób znajdujących się w pobliżu. Symulacja obejmowała również ofiary śmiertelne oraz osoby ciężko ranne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.