Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 202110:28

Czy w Raciborzu dojdzie do zmiany cen wody?

Czy w Raciborzu dojdzie do zmiany cen wody? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jedną z uchwał, która trafiła pod obrady wczorajszej (25.03.) komisji gospodarki była uchwała w sprawie uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta Racibórz”.

Przedstawieniem sprawy zajął się prezes Wodociągów Raciborskich, Michał Ziółkowski. – To kolejny etap wypracowywania regulaminu. Obecnie zatrzymaliśmy się na biurze prawnym Wojewody, gdzie regulamin trafił po konsultacjach z Wodami Polskimi – stwierdził prezes Wodociągów Raciborskich.

Głos w dyskusji zabrał radny Eugeniusz Wyglenda i po raz kolejny zwrócił uwagę na problemy z kanalizacją przy ulicy Hulczyńskiej. – Proszę o zajęcie się sprawą, spotkanie z mieszkańcami tej ulicy. Oni naprawdę chcą się podłączyć do kanalizacji, a póki co nie mogą – interweniował radny.

Mirosław Lenk zwrócił z kolei uwagę, że większość operatorów wodociągowych wystąpiło do Wód Polskich o zmianę cen. – Jak to wygląda w przypadku Raciborza? – dociekał radny. – Jesteśmy chyba jedynym operatorem, który nie występował w zmianę cen. Staramy się tak prowadzić spółkę, by nie było to konieczne – odparł Michał Ziółkowski.

Przewodniczący komisji dociekał z kolei o wpływ pandemii na wodę w Raciborzu. – Czy pandemia się wody naszej nie ima? – pytał. – Jedyną przypadłością, jaką obserwujemy to spadek zużycia wody. Jest to związane z tym, że większość przedsiębiorstw jest zamknięta, nie działają restauracje i szkoły – odparł sternik miejskiej spółki wodociągowej.

Odpowiedź ta zaniepokoiła Mirosława Lenka. – Wczoraj czytałem, że w związku z pandemią zużycie wody wzrosło, a pan mówi, że spadło. Jak to jest? – dociekał. – Okres dokonywania pomiarów jest za krótki, by wyciągnąć medianę. Ale póki co widzimy tendencję spadkową – odparł prezes Wodociągów Raciborskich.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.