Blisko 50 drzew do wycinki przy Bielskiej

Powodem jest budowa żłobka. Wniosek o wydanie zezwolenia na wycinkę wpłynął z ratusza do starostwa z początkiem lutego.
Dziś służby starosty z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa przeprowadziły oględziny w terenie. Prezydent Dariusz Polowy podpisał wniosek o zgodę na wycinkę 48 drzew oraz 72 m kw. krzewów. Planowany termin wykonania nasadzeń zastępczych to 31 maja 2022 r. Drzewa i krzewy kolidują nie tylko z bryłą planowanego budynku, ale także z tarasem oraz drogami wewnętrznymi. Formalnej zgody starostwa jeszcze nie ma. Do wycięcia mają iść głównie żywotniki zachodnie (Thuja occidentalis), ale też m.in. dwa kasztanowce zwyczajne, cyprysiki, jarząby, brzozy, wierzba i jodły kalifornijskie.
Wykonawcą żłobka jest firma Borbud, która złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Plac budowy miasto przekazało 23 lutego. Geodezyjnie wytyczono zarys obiektu o powierzchni 740 m2. Żłobek zapewni opiekę dla 100 dzieci. Inwestycja współfinansowana jest z rządowego programu Maluch + dzięki czemu wydatek z kasy miasta to niecały milion złotych. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku.
Placówka powstanie na terenie placu zabaw Przedszkola nr 24. Nowy plac ma powstać na sąsiedniej działce, której współwłaścicielem jest miasto. Do tego czasu przedszkolaki będą korzystać z tymczasowego, zorganizowanego w miejscu obecnego parkingu.
Czytaj także
Kontrowersje wokół placu zabaw w P24 wyjaśnione. Radni na wizji w terenie
Do prezydenta trafi petycja w sprawie lokalizacji żłobka i placu zabaw przy Bielskiej
Tak zostanie usytuowany żłobek przy ul. Bielskiej


![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)
![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)



![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)



![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)





![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)
![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)

































Komentarze (0)
Dodaj komentarz