Strategia dla Raciborza. Warsztaty z nikłą frekwencją

Dwóch mieszkańców i dziennikarz lokalnego tygodnika przyszli do SP 15 na pierwsze warsztaty związane z budowaniem nowej strategii dla miasta. Mimo to ratusz jest zadowolony z rzeczonej dyskusji i ma nadzieję, że na kolejnych frekwencja będzie lepsza.
- Ruszyły warsztaty w dzielnicach dotyczące strategii dla miasta. Pierwsze, odbyły się w SP 15 przy ul. Słowackiego. Pomimo niedużej frekwencji udało się przeprowadzić rzeczową dyskusję na temat ważnych dla miasta problemów - informuje ratusz.
- Dobry wynik jeżeli chodzi o ilość nadesłanych ankiet związanych z budową nowej strategii dla Raciborza (ok. 800) budzi optymizm, a rzeczowość dyskusji nawet przy tak niewielkiej frekwencji jak 10 marca w SP 15 pokazuje, że mieszkańcy dostrzegają kierunki rozwoju i szanse dla miasta. Pierwsze warsztaty przetarły szlaki wzbudzając nadzieję na coraz większe zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców przy tworzeniu strategii - dodają urzędnicy.
Podczas rozmowy poruszono temat związany z zanieczyszczeniem powietrza wskazując go jako potężny problem dla naszego miasta, przez co należy zintensyfikować walkę z niską emisją, a także zazieleniać miasto. Wskazano tu także na dużą rolę edukacji mieszkańców w zakresie ochrony środowiska.
Tematem, który wybijał się podczas dyskusji było także opuszczanie miasta przez młodych ludzi w związku z brakiem pracy. Sytuację pogarsza również niepewna przyszłość największego pracodawcy w mieście. Natomiast z optymizmem należy patrzeć na rozwój przedsiębiorstw w strefach ekonomicznych.
Poruszony także został temat pustostanów i ogólnej estetyki miasta, nad którą należy się pochylić aby uatrakcyjnić Racibórz nie tylko dla przyjezdnych, ale i dla mieszkańców.








![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)


![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)



![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)



![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz