Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
COViD-19. Raport dla Śląska i powiatu raciborskiego [08.03.2021]
31 747 testów, 6 170 nowych zakażeń w Polsce, 520 na Śląsku, 9 w powiecie raciborskim - najnowszy bilans epidemii.
Powiat
Powiat raciborski - 9 zakażeń, brak zgonów
m. Rybnik (pow. grodzki) - 8 zakażeń, brak zgonów
pow. rybnicki ziemski - 9 zakażeń, brak zgonów
pow. wodzisławski - 10 zakażeń, brak zgonów
pow. głubczycki - 2 zakażenia, brak zgonów
pow. kędzierzyńsko-kozielski - 21 zakażeń, brak zgonów
pow. gliwicki - 9 zakażeń, brak zgonów
Jastrzębie Zdrój - 7 zakażeń, brak zgonów
Żory - 3 zakażenia, brak zgonów
Łącznie infekcji: 78 (wczoraj 230), zgonów: 0 (wczoraj 0)
Szpital w Raciborzu
Liczba łóżek pozostających w gotowości w całym szpitalu (z uwzględnieniem stanów nagłych występujących w podmiocie) wynosi 15. Wolne respiratory 20.
Polska
Mamy 6 170 (wczoraj 13 574) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:
mazowieckiego (1289),
pomorskiego (715),
śląskiego (520, wczoraj 1596),
małopolskiego (499),
dolnośląskiego (449),
podkarpackiego (431),
wielkopolskiego (401),
lubuskiego (308),
kujawsko – pomorskiego (299),
łódzkiego (235),
warmińsko – mazurskiego (202),
zachodniopomorskiego (188),
świętokrzyskiego (128),
lubelskiego (122),
opolskiego (122),
podlaskiego (86).
176 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 801 083/ 45 317 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Policja odzyskała skradzionego citroena
Policjanci z raciborskiej komendy w środę 14 kwietnia odzyskali skradzionego citroena. Samochód został utracony w marcu na terenie Raciborza. Kryminalni są już na tropie sprawców przestępstwa. Skradzione auto wkrótce wróci do właścicielki.
Więcej »Policja ostrzega. To kolejne oszustwo!
Uwaga na SMS-owych oszustów! W ostatnich dniach przestępcy rozsyłają SMS-y o treści "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne". To próby oszustwa! W żadnych wypadku nie należy klikać na link zawarty w SMS-ie, a następnie instalować aplikacji. W ten sposób przestępcy mogą dostać się do naszych kont bankowych. Jeśli to zrobiłeś, natychmiast z innego telefonu skontaktuj się ze swoim bankiem. Przypominamy o naszym KOMPENDIUM - jak nie dać się oszukać w internecie - podała w najnowszym komunikacie śląska KWP.
Więcej »Ratusz ma koncepcje na teren przy brzeskim kościele
Urząd Miasta zlecił opracowanie dwuwariantowej koncepcji zagospodarowania terenu gminnej nieruchomości przy ul. abp. Józefa Gawliny. To działka przy brzeskim kościele, którą magistrat kupił z końcem 2019 r.
Więcej »Kaczkomat i kosze pod Arboretum. Drobne rzeczy, które cieszą
Zmiany w krajobrazie niewielkie, ale potrzebne. Przy stawie w parku m. Roth stanął kaczkomat. Na parkingu przy Arboretum kosze na śmieci.
Więcej »Odporność zbiorowa Polaków już za dwa miesiące
Dzięki większej liczbie szczepień będziemy w stanie osiągnąć w dwa miesiące, a może nawet szybciej, pułap odporności zbiorowej - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |